14 вересня 2020, 14:41

На яку реконструкцію не потрібен будпаспорт

Пояснюють у Департаменті містобудування та архітектури КМДА

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Якщо реконструкція здійснюється без зміни функціонального призначення чи техніко-економічних показників, то отримання будівельного паспорта на цей вид робіт не потрібне. У іншому разі варто підготувати детальний проєкт реконструкції, дотримуючись окремих умов.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нові обласні прокуратури розпочали роботу".

Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

"Для здійснення реконструкції садибного будинку без зміни функцій чи техніко-економічних показників отримувати будівельний паспорт не потрібно!", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що якщо ви вирішили здійснити капітальний ремонт чи реконструювати свою будівлю садибного типу, при цьому не змінюючи функціонального призначення або ТЕП будинку, ви можете зробити це без погодження Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

"Інша ситуація, якщо ви плануєте змінювати параметри, функцію чи ТЕП будинку. Для цього вам потрібно отримувати або будівельний паспорт, якщо площа будівлі становить до 500 квадратних метрів, або містобудівні умови та обмеження, якщо площа більша", - пояснив Юрій Тацій.

При підготовці проєкту реконструкції для отримання будівельного паспорта чи містобудівних умов та обмежень необхідно врахувати окремі вимоги до будівлі.

У повідомленні зазначається, що, готуючи проєкт реконструкції садибного будинку, необхідно звернути увагу на:

  • поверховість: садибна забудова не може перевищувати 3 поверхи, не враховуючи мансарду (для отримання МУО) і 2 поверхи + мансарда (для отримання будпаспорту);
  • відсоток забудови: не дозволяється, щоб забудова займала понад 50% площі території;
  • умови пожежної безпеки: при проєктуванні, а потім і при будівництві об’єкту необхідно дотриматись протипожежних відстаней до сусідніх будинків, врахувати проїзди для пожежних машин, тощо.

Також Юрій Тацій наголосив, що, згідно зі статтею 103 Земельного кодексу України, у плануванні забудови важливо враховувати інтереси сусідів, зокрема, уникати:

  • надмірного затемнення сусідських будинків;
  • інсоляції;
  • розміщення об’єктів по межі земельної ділянки або в ненормативній відстані від неї

Нагадаємо, затверджено протиепідемічні заходи під час проведення виборів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати