Чотири допомоги, які доступні на порталі Дія - це не додаткові виплати. Сервіс орієнтований на тих, хто вперше звертається за призначенням допомоги, або на тих, хто планує переоформлення у зв’язку з закінченням терміну призначення.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: «Штучний інтелект може бути використаний у медицині: ВООЗ надала рекомендації»
Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.
Допомогу можна оформити дистанційно, не виходячи з дому.
Мова йде про такі види допомоги:
- допомога при усиновленні дитини – для батьків, які усиновили дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. Хто має право на допомогу, читайте за посиланням.
- допомога людині, яка доглядає за хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність, – для батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікуна, піклувальника, який доглядає за дитиною. Хто має право на допомогу, читайте за посиланням.
- допомога людям з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, яка призначається на весь час інвалідності. Хто має право на допомогу, читайте за посиланням.
- допомога на дитину одинокій матері або батьку – для одиноких усиновлювачів чи одиноких матерів або батьків, які не перебувають у шлюбі. Хто має право на допомогу, читайте за посиланням.
Щоб скористатись такою можливістю громадянам потрібно авторизуватись на порталі Дія, перейти в меню «послуги», обрати опцію «заява на призначення допомоги», заповнити необхідні відомості, сформувати заяву та декларацію та підписати електронним підписом чи Дія.Підписом. Термін призначення допомог відбувається впродовж 10 днів з моменту звернення, а повідомлення про результат звернення надійде в особистий кабінет користувача на порталі Дія, або на електронну пошту.