12 лютого 2022, 13:27

На Дія.Цифрова освіта з’явився курс про проведення класифікації посад держслужби

Пресслужба Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації України та НАДС запустили новий навчальний курс «Проведення класифікації посад державної служби». 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Про що курс? Це 5 серій тривалістю до 10 хвилин, що розкривають суть класифікації та організаційні аспекти діяльності класифікаційного комітету. Також наведено приклади та практичні поради щодо алгоритму класифікації та пов’язані із цим процедурні питання. 

Для кого курс? Курс зацікавить представників класифікаційних комітетів, які мають класифікувати посади державної служби. Таких посад в Україні понад 200 тисяч. Класифікація відбувається в межах реформи системи оплати праці. 

Де безоплатно пройти навчання за курсом? На порталі Дія.Цифрова освіта.

«З 2020 року в Україні триває реформа системи оплати праці державних службовців. Вона ґрунтується на класифікації посад, або іншими словами — на визначенні їх ринкової вартості. Це — передумова для підвищення посадових окладів усіх державних службовців. Старт нової моделі заплановано з 1 січня 2023 року. Наразі реалізуємо необхідну дорожню карту реформи», — пояснює головні аспекти реформи та суть класифікації Наталія Алюшина, голова НАДС.

«Держслужовці є стратегічною аудиторією освітніх серіалів на Дія.Цифрова освіта. Від професійного виконання обов’язків держслужбовців залежить рівень сервісу, який надає громадянам держава. Тому ми запускаємо черговий курс для держслужбовців, після закінчення його кожен отримає 0,2 кредиту ЄКТС», — заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан. 

Маркер класифікації обрано в основу нової моделі з огляду на успішний досвід країн ЄС. Саме ця модель довела ефективність під час пілотного проєкту, який реалізували СКМУ, Мінфін, Мінцифра і НАДС з територіальними органами. Класифікація діє змогу розподілити посади за функціональним спрямуванням і наблизити рівень оплати до ринкового. До того ж питання оплати праці є одним з основоположних прав людини й громадянина. Це відображено в міжнародних та національних актах законодавства.

Навчальний курс «Проведення класифікації посад державної служби» створено за ініціативи НАДС у співпраці з Мінцифрою за підтримки проєкту ПРООН «Права людини для України».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати