08 вересня 2020, 10:56

МОН розробило законопроект про освіту дорослих

Прес-служба МОН

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект Закону України "Про освіту дорослих".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Близько 52 тис. вступників бакалаврату зараховано на навчання за державний кошт".

Про це зазначає прес-служба МОН.

"Освіта дорослих є визнаним складником системи освіти в Європейському освітньому просторі. Її значущість зумовлена тим, що сучасна економіка, як і суспільство все більше потребують високоосвічених людей, які постійно вдосконалюють свої професійні, громадянські та особистісні компетентності, навчаються впродовж усього життя", - підкреслив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Як зазначається, законопроект спрямований на законодавче забезпечення умов функціонування освіти дорослих в Україні. Він визначає пріоритетні напрями, складники та структуру освіти дорослих, засади державної політики у сфері освіти дорослих. Нормами законопроекту передбачені гнучкі механізми здобуття формальної, неформальної та інформальної освіти дорослих, визнання кваліфікацій, здобутих шляхом неформальної та інформальної освіти.

Так, вводиться в законодавчий обіг термін "провайдер освіти дорослих" як комплексне поняття, яке охоплює всіх юридичних і фізичних осіб, що надають освітні послуги дорослим особам. При цьому виділяються дві категорії провайдерів - центри освіти дорослих (провайдери, що працюють за програмами неформальної освіти дорослих і виконують соціальну функцію) та заклади освіти дорослих (надають освіту дорослих у певній галузі), які мають системно забезпечувати задоволення потреб дорослих у професійному та особистісному розвитку, а також доступність освіти дорослих для всіх потенційних здобувачів. При цьому для усіх провайдерів освіти дорослих передбачено рівні права та обов’язки, визначено вимоги щодо забезпечення якості їхньої освітньої діяльності.

Зокрема, однією із нових інституцій відповідно до законопроекту має стати Національна рада з питань освіти дорослих - консультативний орган, який забезпечить вплив громадськості на формування державної політики у сфері освіти дорослих. Окрім того, законопроєктом визначаються правові засади фінансового забезпечення освіти дорослих, у тому числі діяльності Фонду підтримки освіти дорослих, основна мета якого - надавати фінансову підтримку провайдерам та здобувачам освіти дорослих на конкурсних засадах.

До уваги громадськості також пропонуються проекти Законів України про внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів щодо підтримки освіти дорослих, розроблені з метою вдосконалення системи фінансування освіти дорослих.

Пропозиції та зауваження до проекту Закону України "Про освіту дорослих" та супутніх законопроєктів приймаються до 08 жовтня 2020 р. на електронну адресу: panych@mon.gov.ua.

Нагадаємо, у місцевих бюджетах знаходиться близько 8,6 млрд грн залишків освітньої субвенції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати