24 лютого 2023, 14:08

МКІП визначил поріоритети у сфері культури та інформаційної політики на 2023 рік

Пресслужба МКІП

23 лютого під головуванням Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка відбулось засідання колегії МКІП. Зокрема, команда Міністерства затвердила звіт за попередній рік, повідомила пресслужба МКІП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Бюджет-2023: На фінансування розвитку фізкультури та спорту України передбачено майже 4 млрд грн".

Також учасникам засідання презентували проєкт Плану заходів із післявоєнного відновлення та розвитку України в частині культури та інформаційної політики – напрацювання робочої групи, утвореної для розробки стратегічних ініціатив щодо пріоритетних реформ, прийняття та реалізація яких є необхідними у воєнний і післявоєнний періоди. 

"Саме план заходів із післявоєнного відновлення та розвитку України став основою для формування Плану роботи МКІП на 2023 рік та пропозицій до проєкту Плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік", – зазначив генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МКІП Ярослав Петраков. 

Цілями МКІП в умовах воєнного стану стали:

  • Інформаційна безпека, протидія російській пропаганді, подолання наслідків русифікації та консолідація суспільства;

  • консервація, захист, евакуація, охорона та реставрація культурної спадщини й культурних цінностей, збереження та посилення національної пам’яті та ідентичності;

  • забезпечення громадян України об’єктивною та збалансованою інформацією, розвиток ринку медіа, іномовлення;

  • відновлення спроможності діячів культури, збереження культурного розмаїття та самовираження, подальша інтеграція України до європейських культурних платформ та мереж;

  • підтримка українців за кордоном – збереження відчуття приналежності через мистецькі акції, виставки, українські книжки, оцифроване мистецтво та підсилення голосу України у світі (санкції, протести, патріотичні концерти);

  • експорт культури та відновлення екосистеми креативних індустрій;

  • підвищення залученості до культурних послуг, зокрема через цифрові трансформації.

Також під час засідання Колегії МКІП затвердили й умови та порядок проведення конкурсного відбору кандидатів на здобуття стипендій президента України для найбільш обдарованих молодих митців України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати