12 травня 2022, 10:36

Мін’юст роз’яснив особливості нотаріального посвідчення довіреностей на білому аркуші паперу

Пресслужба НПУ

Міністерство юстиції України відреагувало на звернення нотаріусів та громадян зі скаргами, що на пунктах пропуску через державний кордон України не приймаються нотаріально посвідчені документи, зокрема довіреності, викладені на білих аркушах паперу, без використання спецбланків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нотаріуси можуть безкоштовно перевірити в YouControl санкції та зв’язок українського бізнесу з окупантами"

З цього приводу Мін’юст звернувся до Державної митної служби та Державної прикордонної служби і зазначив наступне.

Нотаріальні дії в умовах воєнного стану вчиняються з урахуванням постанови КМУ від 28.02.2022 № 164, якою запроваджено можливість вчинення окремих нотаріальних дій без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу з нанесеними на них за допомогою комп’ютерної техніки реквізитами нотаріуса: зображення Державного Герба України, ПІБ, найменування ДНК (для державного нотаріуса), назва нотаріального округу (для приватного нотаріуса), номер свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю, адреса робочого місця, номер телефону, адреса електронної пошти.

Без використання спецбланків (на білому аркуші паперу) в умовах воєнного стану вчиняються такі нотаріальні дії:

– із 28.02.2022 по 05.03.2022 – заява про надання дозволу на виїзд дитини за кордон строком до 3-х місяців, на якій справжність підпису засвідчена нотаріально;

– із 06.03.2022 по 27.04.2022 – довіреності; заповіти; документи, на яких справжність підпису засвідчена нотаріально;

– із 28.04.2022 – довіреності (крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва або майновими правами щодо майбутнього нерухомого майна, коштами на рахунках у банківських та інших фінансових установах, а також транспортними засобами на строк більше 3-х місяців, управління і розпорядження цінними паперами, корпоративними правами, на право доступу до індивідуального банківського сейфа); заяви про надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за кордон, на яких справжність підпису засвідчена нотаріально.

Довіреності, посвідчені без використання спецбланків, підлягають обов’язковій реєстрації у Єдиному реєстрі довіреностей. Разом з тим, в умовах воєнного стану, за відсутності доступу до Єдиного реєстру довіреностей, посвідчення довіреності (припинення її дії) здійснюється без використання цього реєстру з подальшим внесенням до нього відповідних відомостей протягом 5 робочих днів з дня відновлення такого доступу.

Для перевірки дійсності довіреності, посвідченої на білих аркушах паперу, заінтересована особа звертається з її копією до відповідного нотаріуса, який зобов’язаний протягом 2-х робочих днів видати довідку про підтвердження або спростування посвідчення ним такої довіреності.

Вчинення вищевказаних нотаріальних дій з використанням спецбланків – також можливе і не є порушенням. Однак нотаріусам в умовах воєнного стану було рекомендовано заощаджувати спецбланки з метою їх витрачання для більш важливих нотаріальних дій (посвідчення договорів тощо).

Отже, нотаріально посвідчені довіреності, викладені на білих аркушах паперу з дотриманням положень законодавства, є дійсними для подальшої реалізації повноважень, наданих цією довіреністю повіреному.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати