08 жовтня 2019, 15:26

Мін'юст планує перейти до нових стандартів нормотворчості

Прес-служба Міністерства юстиції України

Міністр юстиції України Денис Малюська повідомив про заплановані нововведення, які мають полегшити роботу працівників юридичної сфери.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Ми вносимо на розгляд Кабінету Міністрів рішення про те, що Мін’юст більше не здійснюватиме перевірок стану систематизації законодавства та стану виконання правової роботи. Також ми більше не будемо надавати висновки на кадрові призначення керівників юридичних служб. Це все піде у минуле», – заявив Денис Малюська.

Також він зауважив, що Міністерство юстиції разом з Кабінетом Міністрів планує переробити нормотворчу функцію органів влади. «Законодавство має йти в напрямі більшої зрозумілості для пересічного громадянина. Ми перейдемо до нових стандартів нормотворчості, які працюють у таких країнах, як, наприклад, Велика Британія. Цей перехід буде поступовим, щоб забезпечити системність змін», – сказав він.

Також Міністр наголосив на потребі створення професійної спільноти юристів-державних службовців та юристів юридичних служб.

«Це потрібно в тому числі для того, аби статус юриста на державній службі був високим, такий юрист мав хорошу репутацію та конкурентну заробітну плату. Юристи – ключові особи органів влади, тому важливо, щоб їхні вплив і значення підкріплювалися метою роботи, яка полягає, між іншим, у тому, щоб робити документи зрозумілими людям», – наголосив керівник Мін’юсту.

Крім цього, у Міністерстві юстиції визначили переможців конкурсу есе, яке проводилося до Дня юриста України. Результати конкурсу наступні:

  • І місце зайняв студент Національного університу "Києво-Могилянська академія" Аріель Кацев;
  • ІІ місце посіла студентка Інституту управління і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олександра Краснобока;
  • ІІІ місце посів Владислав Ковтуненко із Київського державного коледжу туризму та готельного господарства.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати