16 грудня 2021, 18:41

Мін’юст готує нові проєкти у сфері діджитал-юстиції у 2022 році

Пресслужба Міністерства юстиції

В Міністерстві юстиції анонсували ряд законодавчих ініціатив у сфері діджиталізації на наступний рік.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції.

Про поточні проєкти Міністерства юстиції та плани на 2022 рік у сфері цифровізації розповів заступник Міністра юстиції з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов під час засідання секторальної робочої групи  «Правова держава, юстиція».

Серед поточних проєктів, які знаходяться на стадії реалізації - Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту. 

«За останні півтора роки тут відбувся значний стрибок вперед – як у частині наповнення реєстру, так і підвищення якості даних, а також у частині оптимізації бізнес-логіки. Була запроваджена підсистема Касандра, яка дозволяє оцінювати ризик вчинення особою повторного кримінального правопорушення. На сьогодні в реєстрі реалізовано аналітичний модуль, який дозволяє робити звіти для різних рівнів керівництва. Для розуміння, ще два роки тому, щоб зробити звіт, потрібно було збирати з регіональних управлінь і окремих установ вручну всю інформацію. Відтепер це можна буде зробити за декілька кліків. На даний момент цей блок ще опрацьовується на тестовому середовищі. Плануємо його запустити в експлуатацію вже у грудні», – поінформував Сергій Орлов.

Ще одна система – система обліку державних реєстраторів, яка дозволить об’єднати всю інформацію щодо вчинених окремих перевірок державних реєстраторів для Міністерства юстиції як органу, який спрямовує їх діяльність. Проєкт буде розроблятися у наступному році.

Інші проєкти: онлайн-платформа моніторингу впровадження та аналізу ефективності законодавства, підтримана проєктом Pravo-Justice; електронна система нотаріату – великий проєкт, який знаходиться в розробці, а перша частина буде запроваджена вже на початку наступного року. 

Окремо Сергій Орлов зупинився на електронних послугах, які планується запровадити у наступні роки. Зокрема, це послуга з подачі заяви-згоди на виїзд дитини за кордон: «Ми очікуємо нормативного регулювання. Ця послуга змінить бізнес-логіку цього процесу. Після її запуску можна буде подавати відповідну заяву в електронній формі напряму до реєстру РАЦС».

Наступна послуга – заява на реєстрацію прав на нерухоме майно онлайн.  Перший пілот було запущено цього року. Тепер ми розширюємо його на всю країну. В наступному році ми плануємо запровадити можливість реєстрації речових прав на підставі судового рішення, а також послугу з перенесення інформації про речові права із архівної частини нашого реєстру до основної.

Також Мін’юст розширює функціонал безоплатної правової допомоги, в тому числі – застосунку «Безоплатна правова допомога».

«В цьому році запровадили послугу автоматичної реєстрації ФОП. В наступному році плануємо запуск такої ж автоматичної послуги, але для товариств з обмеженою відповідальністю, що діють на підставі модельного статуту, автопідтвердження відомостей про КВБ та автоматизацію інших послуг, пов’язаних з реєстрацією ФОП», – повідомив Сергій Орлов.

Він також розповів присутнім щодо іншого великого проєкту – онлайн-реєстрації смерті, в якому задіяні, крім Мін’юсту, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство соціальної політики, місцеві органи. Для початку запуску послуги очікується рішення МОЗ щодо запровадження електронного медичного висновку про смерть.

У сфері модернізації реєстрів і систем Сергій Орлов виокремив чотири основні системи, над якими буде працювати Міністерство:

  • Державний реєстр прав на нерухоме майно. Ключові завдання – зменшення протиправних реєстраційних дій, підвищення рівня наповнення реєстру, запровадження нових онлайн-послуг, створення моніторингу ризикових операцій;
  • ЄДР. Ключові завдання – зменшення протиправних реєстраційних дій, запровадження онлайн-послуг, підвищення прозорості даних, оновлення бізнес-логіки процесів у реєстрації;
  • Державний реєстр актів цивільного стану. Ключові завдання – підвищення якості даних, запровадження онлайн-послуг, автоматизація процесів реєстраторів з метою підвищення якості і швидкості надання послуг, поширення режиму paperless.
  • автоматизація виконавчого провадження. Ключові завдання – зменшення строку виконання рішень, зменшення строку закриття проваджень, підвищення рівня виконання рішень, автоматизація процесів державних і приватних виконавців.

Нарешті, щодо створення нових систем, у планах Мін’юсту, за словами заступника Міністра, створення нового Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, системи е-Апостіль, застосунку «Юстиція онлайн», нового вебсайту Мін’юсту, ERP система ДКВС – інструменту контролю за операційною діяльністю, фінансовим станом установ відбування покарань та СІЗО.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати