04 серпня 2023, 11:52

Мінвідновлення розпочало роботу з антикорупційними уповноваженими громад

Пресслужба Мінвідновлення

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України розпочинає проєкт, спрямований на посилення прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування та запобігання корупції у громадах. У його межах буде відбуватися навчання антикорупційних уповноважених громад. Про це повідомила пресслужба Мінвідновлення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: ""Митний безвіз": Понад 15 тисяч транзитних декларацій за 10 місяців міжнародного застосування NCTS".

Першим кроком для реалізації проєкту стало опитування серед антикорупційних уповноважених 170 міських рад щодо їх професійних компетенцій. Опитування, проведене за підтримки Програми розвитку ООН, буде використане у плануванні навчання уповноважених.

"Професійна робота антикорупційних уповноважених міських рад є важливою складовою в ефективному використанні ресурсів місцевого самоврядування. Спроможність громад забезпечити ефективну антикорупційну політику та прозорість своєї діяльності – це одне із завдань уповноважених, над рівнем навичок і знань яких ми будемо працювати. Для цього, зокрема, на базі міністерства вже створюємо навчальний план", – наголосив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Так, дані проведеного опитування свідчать, що 56% уповноважених міських рад поєднують свою посаду з іншими посадами. Така ситуація може впливати на якість та ефективність виконання обов’язків.

Крім цього, 14% уповноважених не проходили жодного навчання на антикорупційну тематику. Майже 60% опитуваних вказали, що тема "Врегулювання конфлікту інтересів у працівників ОМС та депутатів" – найбільш потрібна для роботи уповноважених.

Довідково

Для пілотного проєкту щодо оцінки антикорупційної системи були відібрані міські громади Луцька, Хмельницького та Калуша. За результатами його реалізації будуть розроблені/оновлені антикорупційні програми територіальних громад. Надалі цей досвід масштабується на інші громади для розробки типових антикорупційних програм.

Опитування проведено за підтримки ПРООН за фінансової підтримки Урядів Японії та Німеччини.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати