Міністерство соціальної політики України домовилося про співпрацю з Асоціацією українських банків (АУБ) та Незалежною асоціацією банків України (НАБУ), що дасть змогу напрацювати централізований механізм виплат окремих видів соціальної допомоги. Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "НАДС: Презентовано посібник про новації законодавства про службу в органах місцевого самоврядування".
Відповідні меморандуми сторони підписали 23 травня 2024 року.
"Команда Мінсоцполітики спрямовує усі зусилля на те, щоб державна соціальна допомога відповідала актуальним потребам населення, а отже була доступною, прозорою, інклюзивною та швидкою в наданні та отриманні. Пришвидшити реалізацію реформ нам допоможуть нові партнери, які об'єднують банківські установи. Така співпраця є ще одним важливим кроком до нашої мети – прозорого та ефективного механізму виплат допомог і надання соціальних послуг", – сказала Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики України.
Сторони домовилися співпрацювати насамперед у таких напрямах:
-
розвиток інклюзії у сфері надання адміністративних послуг;
-
розроблення механізму залучення банківських установ до процесу оформлення та виплати різних видів державної соціальної допомоги, пенсій, субсидій та компенсацій.
Крім цього, у фокусі спільної роботи – розширення функціонала "Кабінету Банку". Також Мінсоцполітики прагне побудувати цілісну виплатну систему, включно з низкою обміну даними із різними державними установами для моніторингу та верифікації соціальних виплат.
Зі свого боку асоціації запевнили у підтримці реалізації спільних проєктів. Меморандуми з АУБ та НАБУ передбачають співпрацю із банківськими установами, які є членами асоціацій, однак до неї можна долучитися, як зазначається, всі банки, які діють на території України та мають відповідні технічні можливості, а також хочуть долучитися до трансформації та розвитку соціальної підтримки.