05 квітня 2024, 17:56

Мінсоцполітики розробило законопроєкт про Єдину інформаційну систему соцсфери

Пресслужба Мінсоцполітики

Мінсоцполітики розробило та направило на розгляд інших органів влади проєкт закону про Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС). Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "З ЄДР виключено інформацію про кінцевих бенефіціарних власників".

"Єдина система соціальної сфери має об’єднувати в собі дані громадян – отримувачів соціальних послуг, допомог, субсидій, які зараз містяться в різних реєстрах, базах даних та інформаційних ресурсах соціальної сфери. Досі органи соціального захисту населення користувались різними старими ресурсами, що ускладнювало їхню роботу. Ми хочемо це змінити. Централізувати, автоматизувати та уніфікувати ділові процеси соціальної сфери для того, щоб вивести людину зі складної життєвої ситуації якомога швидше…", сказала міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Як зазначається, ЄІССС – комплексна система, призначена для автоматизації всіх напрямків соціальної підтримки всіма інституціями соціальної сфери в межах єдиного інформаційного середовища та технологічної платформи. Система є важливою складовою у забезпеченні успішної цифровізації соціальної сфери.

У міністерстві пояснили, що організаційні структури держсистеми соціального захисту населення вимушені при наданні соціальної підтримки користуватись різноманітними застарілими інформаційними ресурсами, створеними понад 20 років тому, та не відповідають європейським стандартам функціонування інституцій соціального захисту і надійного захисту інформації, зокрема персональних даних громадян. Законопроєкт має на меті впровадити правові підстави для модифікації цих ресурсів та їх мігрування в ЄІССС.

Також законом передбачено запровадження централізованої прозорої системи контролю руху коштів в ЄІССС, їхнього цільового використання та звітності з  метою усунення корупційних ризиків.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати