11 березня 2023, 14:25

Мінсоцполітики: Однією з умов призначення субсидій є відсутність простроченої заборгованості з оплати ЖКП

Пресслужба Мінсоцполітики

Програма житлових субсидій є головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг. Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Фонд розвитку інновацій тепер буде працювати й на безпеку та оборону країни".

Мінсоцполітики нагадує отримувачам житлової субсидії про важливість своєчасної оплати житлово-комунальних послуг. Для усіх домогосподарств, які наразі отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, термін її призначення закінчується у квітні поточного року.

"У травні житлова субсидія буде призначатися на наступний період (до квітня 2024 року), і однією з умов для її призначення є відсутність заборгованості за комірне. Відповідно до законодавства, житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 гривень)"– ідеться в повідомленні.

Як зазначається, така вимога забезпечує контроль платіжної дисципліни та цільове використання коштів отримувачами житлової субсидії. Водночас із метою забезпечення державною підтримкою осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах, житлова субсидія призначається у випадках наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення з надавачем послуги договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

Тому в міністерстві звернули увагу отримувачів житлової субсидії на необхідність здійснення розрахунків із надавачами житлово-комунальних послуг до травня.

"Для тих громадян, які ще не отримують житлову субсидію, але потребують державної підтримки, нагадуємо про те, що починаючи з 1 грудня 2022 року, призначення житлових субсидій (прийом громадян, призначення, нарахування і виплата) здійснюється органами Пенсійного фонду України (ПФУ) за екстериторіальним принципом. Це дозволяє кожному звернутися за призначенням субсидії в будь-якому куточку країни, без прив’язки до місця реєстрації. Водночас залишилася можливість звернення громадян з питань надання житлових субсидій до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади та посадових осіб центру надання адміністративних послуг, а також через Портал Дія", – заявили в Мінсоцполітики.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати