22 жовтня 2020, 15:29

Міністерство юстиції США подало позов проти Google

Міністерство юстиції США звинувачує технологічну компанію у зловживанні становищем для домінування в пошуковій системі та рекламі, виконуючи близько 80% пошукових запитів. Про це йдеться у повідомленні британської газети The Guardian.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Влада Таїланду заборонила застосовувати Telegram».

«Сьогодні Google є монопольним гравцем інтернету, який використовує згубну антиконкурентну тактику для збереження та поширення своїх монополій. Google несправедливо виступає в мережі через низку ділових угод, які ефективно блокують конкуренцію», - йдеться у позові. Справа за цим позовом відкрита у Вашингтоні, округ Колумбія.

Чиновники юстиції також оскаржили домовленість, згідно з якою пошукова програма Google попередньо завантажується і не може бути видалена на мобільних телефонах, що працюють під управлінням операційної системи Android. «Компанія щороку платить мільярди, щоб «забезпечити статус за замовчуванням для своєї загальної пошукової системи і в багатьох випадках спеціально забороняє контрагентам Google взаємодіяти з конкурентами, що дозволило «виключити конкуренцію за пошук в інтернеті», - йдеться в позові.

У своїй заяві Google назвав позов «глибоко помилковим». «Люди використовують Google, оскільки вони так вирішили - не тому, що вони змушені, або тому, що не можуть знайти альтернативи, - заявила компанія. - Цей позов нічим не допоможе споживачам. Навпаки, це штучно підштовхне низькоякісні альтернативи пошуку, підвищить ціни на телефони та ускладнить отримання людьми послуг пошуку, якими вони хочуть користуватися»

Позов був поданий після того, як доповідь підкомітету палати, яка зазнала важких наслідків, дійшла висновку, що великі технології володіють «занадто великою владою» і піддають цензурі політичну промову, поширюючи фейкові новини та «вбиваючи» двигуни американської економіки.

Наразі генеральні прокурори США вже ведуть розслідування щодо діяльності компанії, а департамент юстиції проводить окреме розслідування щодо рекламної практики Google.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати