18 серпня 2015, 10:12

Мінфін хоче поширити транспортний податок на авто не старше 5 років

Економічна правда

Міністерство фінансів України пропонує поширити транспортний податок на всі автомобілі і мотоцикли з терміном експлуатації не більше п'яти років, тоді як наразі такий податок стягується лише з автомобілів з об'ємом двигуна понад 3 л.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це йдеться у презентації податкової реформи, розробленої відомством, повідомляє "Економічна правда".

Як зазначається у презентації, також запропоновано запровадити підвищений транспортний податок на автомобілі сегментів "преміум" і "люкс", середня ринкова вартість яких перевищує 1 млн гривень.

Також, за задумом міністерства, підвищене оподаткування має бути впроваджено для власників квартир і будинків, площа яких перевищує 350 кв. м і 500 кв. м відповідно.

При цьому для окремих галузей мають бути ліквідовані пільги із обкладення податком на нерухомість.

Серед пропозицій, розроблених відомством - єдиний підхід до оподаткування нерухомого майна, заснований на його класифікації.

Як повідомлялося, Податковий кодекс у поточному році доповнено новим транспортним податком на розкішні авто у розмірі 25 тис. грн на рік, який стягується з автомобілів з двигунами понад 3 л і не старше п'яти років.

Експерти зазначали, що таким чином під оподаткування потрапляють і автомобілі, які не належать до розкішних, тоді як багато авто преміум-сегмента мають двигуни менше 3 л.
Крім того, експерти критикували і пропозицію із заміни цього податку диференційованим податком залежно від вартості автомобіля (починаючи з 1 млн гривень) за прогресивною шкалою, оскільки передбачають заниження вартості авто при їх оцінці.
Нагадаємо, податкові пропозиції Мінфіну заплановано розглянути на Національній раді реформ 27 серпня.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати