20 вересня 2022, 12:12

Мінекономіки запроваджує декілька механізмів залучення інвестицій у співпраці з MIGA та Світовим банком

Пресслужба Мінекономіки

Найближчим часом в Україні будуть запроваджені декілька механізмів залучення інвесторів. Про це розповів заступник Міністра економіки Олександр Грибан в ефірі Національного телемарафону, повідомляє пресслужба Мінекономіки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Володимир Зеленський і голова BlackRock обговорили залучення інвестицій в Україну"

Один з них буде втілено у співпраці з Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій (MIGA), яке вже виділило Україні 30 млн доларів на реалізацію пілотного проекту зі страхування інвестицій.

«Нам вдалося домовитись з MIGA, що ми запустимо проект по страхуванню інвестицій на 30 млн доларів. Механізм гарантування інвестицій базується на тому ж принципі, що і випуск страхового полісу. Інвестор, що захоче здійснити інвестицію в Україну, може придбати такий страховий поліс, і в разі форс-мажору агенція як страхова компанія відшкодує йому витрати. Сума в 30 млн доларів обумовлена тим, що зараз MIGA має такий запас вільних коштів. Але ми на цьому не будемо зупинятись. Розраховуємо, що з 17 мільярдів доларів трастового фонду Світового банку на відновлення України в 2023 році нам вдасться залучити до 1 млрд доларів саме на страхування інвестицій», - розповів заступник Мністра економіки Олександр Грибан.

Ще один фінансовий інструмент по залученню інвестицій розробили разом з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), що входить до структури Світового банку.

«В поточних умовах залучення кредитів для приватного сектору є однією з передумов підвищення інвестиційної привабливості. І тут ми теж можемо розраховувати на МФО. Мова йде про виділення коштів від корпорації IFC, яка є членом Світового банку, на суму 1 млрд доларів. Вони, як правило, не фінансують більше 30% вартості проекту. Ще 40% буде фінансувати інший міжнародний банк – можливо це буде консорціум разом з Європейським банком реконструкції і розвитку. Таким чином, загальний обсяг проектів, який може бути профінансований за цим механізмом, складатиме понад 3 млрд доларів», - пояснив Олександр Грибан.

Міністерство економіки вбачає стратегічні перспективи відновлення економіки саме у фінансуванні економічного розвитку.

«Ми прагнемо гарантувати інвестиції, запрошуємо іноземних партнерів долучатися до спільних проектів з нашими локальними підприємствами, а також стимулюємо внутрішнього інвестора. Таким чином ми створюємо додану вартість, робимо все, щоб ВВП почав зростати, а бюджет наповнювався», - зазначив заступник Міністра економіки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати