25 червня 2020, 18:15

Мінцифри веде активну роботу з удосконалення державних реєстрів, - Михайло Федоров

Урядовий портал

Після того, як у травні було виявлено Telegram-бот, який продавав персональні дані українців та безпідставно звинувачено Мінцифри, були ініційовані перевірки, які встановили, що Дія до витоку даних не причетна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЦНАП зможуть самостійно обирати графік роботи в період карантину, - Мінцифри".

Про це повідомляє Урядовий портал.

Зазначається, що Міністерство цифрової трансформації організували декілька нарад з усіма силовими структурами, які можуть бути залучені для розслідування цієї справи.

Так, кіберполіцією було ініційовано проведення операції "ДАТА" для виявлення і протидії несанкціонованого розповсюдження і збуту персональних даних українців.

Також проведено 36 обшуків у 10 областях України. У результаті було виявлено значну кількість файлів, що містять персональні дані громадян України, фрагменти державних баз даних, банківських та комерційних установ. Наразі встановлено 25 причетних до правопорушень осіб, з яких 8 осіб отримали підозру, а одного затримано.

Зокрема, в ході слідчих дій правоохоронці встановили, що джерела походження цих даних — компанії з автострахування, комерційні та державні банки, бази державних органів РФ, компанії з логістичних послуг, служби таксі та ігрові сервіси. Крім цього, правоохоронці викрили несанкціонований доступ до облікових записів міжнародних Market Places.

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що корінь проблеми в іншому. І випадки будуть повторюватися, але значно менше. Ми працюємо над причинами. На жаль, це світова проблема.

"Без наведення ладу з державними реєстрами, посилення їх захисту та доступу до них. Без введення персональної відповідальності за втручання – нічого не зміниться і ми й надалі будемо боротися з наслідками, а не з причиною. Тому Мінцифри веде активну роботу з удосконалення державних реєстрів", – зазначив Михайло Федоров.

Мінцифри працює над повною зміною бізнес-процесів на основі цифрових технологій удосконаленням реєстрів, їх захистом та безпекою, адже точкові електронні реформи не дають потрібного результату.

Нагадаємо, Уряд підтримав рішення про створення секретаріату мовного омбудсмена.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати