16 червня 2021, 15:51

Мінцифра та Державна митна служба оприлюднили дані щодо митних операцій

Урядовий портал

Відкриті дані допомагають контролювати роботу державних органів та створювати нові послуги та сервіси. Сьогодні Мінцифри разом із Державною митною службою оприлюднили дані щодо митних операцій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відкриті дані бізнесу: українцям стала доступна фінансова звітність компаній"

Про це повідомляє Урядовий портал.

"Результат цифровізації — ефективні та прозорі державні процеси. Таку трансформацію вже розпочато в митній сфері. Сьогодні ми з Держмитницею зробили важливий крок — оприлюднили понад 4 мільйони митних декларацій. Україна — одна з перших країн світу, яка відкрила дані з таким високим рівнем деталізації", — розповів Віце-прем'єр-міністр - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Дані щодо імпорту та експорту — одні з найбільш закритих у світі. Часто їх оприлюднюють тільки як зведені статистичні показники. Тривалий час підприємці в Україні не мали доступу до детальних даних зовнішньоекономічної діяльності. Це перешкоджало ухвалювати оперативні та зважені рішення щодо розвитку бізнесу. “Чорний” ринок таких даних тільки зростав, а дані митниці можна було купити за $100-400.

Відтепер українські підприємці можуть переглядати експортно-імпортні декларації на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних. А також отримувати дані за допомогою API-сервісу. Це допоможе бізнесу краще планувати свою діяльність, дослідникам спиратися на підтверджені та офіційні дані, а органам влади ефективніше взаємодіяти з бізнесом.

Загалом дані відкрили про близько 4 млн експортно-імпортних операцій від лютого 2020 року до травня 2021 року. Кожна митна декларація має 17 пунктів, серед яких: коди напрямку переміщення товарів, інформація про митний режим, тип декларації, кількість, маса та вартість товару, країна-партнер, країна походження, наявність квот тощо.

Дані оновлюватимуться щомісячно. Інформація про експортно-імпортні операції відкрита відповідно до вимог українського законодавства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати