24 листопада 2020, 12:00

Михайло Федоров: Запустимо е-лікарняні вже з 2021 року

Прес-служба Мінцифри

Запуск е-лікарняних дозволить не лише скасувати лікарняний як паперову довідку, що є елементом бюрокартії, а й заощаджувати час лікарів та пацієнтів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінцифри запроваджує нові цифрові рішення для протидії COVID-19, - Михайло Федоров".

Про це повідомив Віцепрем’єр-міністр - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоровзазначає прес-служба Мінцифри.

Крім цього, це можливість швидко та ефективно оплачувати лікарняні без фізичних контактів, гарантувати обґрунтованість виплат та економити державні кошти.

Однією з можливих проблем запровадження е-лікарняних називають необхідність дублювати документи у цифровому та паперовому вигляді.

"Це не так: електронні лікарняні будуть одразу в електронному вигляді, нічого дублювати не потрібно. Це буде звичайна форма в онлайн-системі, заповнення якої займатиме кілька хвилин. Після цього підписаний електронним підписом документ автоматично надсилатиметься до  інших державних органів для виплат", - підкреслив Михайло Федоров.

Для запровадження електронних лікарняних Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством охорони здоров’я повністю перебудовують процес отримання лікарняного. Запуск стане можливим завдяки повноцінній інтеграції електронної системи охорони здоров’я із системою Пенсійного фонду України  і Фонду соціального страхування України.

Для того, щоб революційні медичні послуги стали доступними для всіх українців, Міністерство цифрової трансформації активно працює над підключенням до інтернету  95% населених пунктів та їхніх соціальних об’єктів.  Наразі, до оптичного (фіксованого) інтернету не підключено 37% лікарень України.

Нагадаємо, у Міненерго призначено CDTO.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати