31 березня 2020, 10:29

Міфи та факти про коронавірус від ВООЗ

Прес-служба Київради

Інформація про новий вірус Сovid-19 обросла чисельними чутками, які активно поширюються у соціальних мережах. Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала список найпоширеніших міфів щодо боротьби з цим небезпечним захворюванням.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада прийняла законопроект щодо особливостей судового контролю на період карантину".

Про це повідомляє прес-служба Київради.

Міф 1. Ліки проти коронавірусу існують

Наразі немає спеціальних ліків, рекомендованих для профілактики або лікування коронавірусу. Єдиний і найефективніший спосіб захисту від коронавірусної інфекції - часте миття рук.

Міф 2. Вакцина від пневмонії захищає від коронавірусу

Вакцини проти пневмонії НЕ захищають від нового коронавірусу. Дослідники зараз працюють над розробкою вакцини проти Covid-19.

Міф 3. Коронавірусом заражаються тільки люди похилого віку

Люди похилого віку є в більшій групі ризику. Також уразливішими до недуги є особи, які мають астму, діабет, хвороби серця. Але насправді, люди в будь-якому віці можуть бути заражені коронавірусом.

Міф 4. Подолати коронавірус допоможе часник

Часник - це здорова їжа, яка може мати деякі протимікробні властивості. Разом із тим, немає даних про те, що вживання часнику захистило людей від нового коронавірусу.

Міф 5. Спирт і хлор знищують коронавірус

Розпилення спирту чи хлору по всьому тілу не вб’є віруси, які вже проникли до організму. Це може бути навіть шкідливим слизових оболонок - очей і рота. Спирт і хлор корисні для дезінфекції поверхонь, але їх слід використовувати за належними рекомендаціями.

Міф 6. Регулярне промивання носа фізіологічним розчином запобігає потраплянню коронавірусу

Поки такі дані не підтверджені. Регулярне промивання носа фізрозчином може допомогти швидше відновитися після застуди, проте це не запобігає респіраторній інфекції.

Міф 7. Антибіотики ефективні для профілактики коронавірусу

Ні, антибіотики не долають коронавірус, вони ефективні лише проти бактерій. Разом із тим, лікарі можуть виписувати хворим на Covid-19 антибіотики для лікування супутніх бактеріальних інфекцій.

Міф 8. Ультрафіолет вбиває коронавірус

Ультрафіолетові лампи не слід використовувати для стерилізації рук або інших шкірних покривів, оскільки це може викликати подразнення шкіри.

Міф 8. Термальні сканери виявляють заражених коронавірусом

Ні, вони лише фіксують підвищення температури тіла. Термальні сканери НЕ можуть виявляти тих людей, які вже заразилися, але ще не страждають від гарячки. Адже від моменту зараження до захворювання та підвищення температури може пройти від 2 до 10 днів.

Читайте також: "У Києві зареєстровано понад 10 тис. хворих на грип та ГРВІ".

Також, за даними ВООЗ, вірус НЕ переноситься комарами, він НЕ гине в холодну і морозну погоду і від нього НЕ врятує гаряча ванна. Разом із тим, інфекція НЕ передається через предмети, наприклад монети чи банкноти.

НЕ є засобом профілактики і дитяча сеча, вона не вбиває віруси та бактерії. 

Оригінальний текст розвінчування міфів ВООЗ - за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати