19 жовтня 2018, 18:36

Масштабній роботизації бізнесу заважає неповне розуміння її можливостей, - дослідження

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Переважна більшість компаній, які впровадили роботизацію бізнес-процесів, відзначають підвищення продуктивності праці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це йдеться у звіті міжнародної аудиторської компанії Deloitte, присвяченому з'ясуванню ефективності роботизації, зазначає ПАБУ.

Читайте також: "Кібербезпека - найбільший ризик для бізнесу, - дослідження".

Водночас компанії також задоволені покращаннями, що відбулися у сфері комплаєнсу, втім фіксують труднощі зі збільшенням масштабів процесів роботизації.

Так, у ході дослідження було опитано 530 керівників великих компаній, річна виручка яких становить 3,5 трлн дол. США. 81% респондентів засвідчили зниження витрат у результаті роботизації, а 77% опитаних зізналися, що такі технології дозволяють отримувати комплексні та точні управлінські дані.

Водночас переважна більшість компаній, які взяли участь в опитуванні, зізналися, що сьогодні досить складно збільшити масштаби роботизації. Лише 4% організацій використовують у роботі понад 50 роботів, 27% ­- використовують роботів лише в рамках пілотних проектів і їх кількість ледь дотягує до 10.

Також 32% респондентів розповіли, що основною перепоною для досягнення більших масштабів роботизації є фрагментація бізнес-процесів та варіативність завдань. У свою чергу 17% учасників опитування переконані, що масштабній роботизації заважає неповне розуміння її можливостей та неготовність IT-систем до таких рішень.

За словами Джастіна Ватсона (Justin Watson), керівника напряму робототехніки та автоматизації на основі технологій штучного інтелекту Deloitte, на сьогодні дуже мало компаній виявилися здатними розширити сфери застосування роботів. "Натомість переважна більшість бізнесів розглядають роботизацію в рамках експериментів. Для більш відчутних змін необхідні поведінкові трансформації в колективах", - зазначив він.

Нагадаємо, аудиторські фірми розпочали застосовувати у процесі добору персоналу ботів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати