05 травня 2015, 11:24

Малий прикордонний рух між Україною та РФ доведеться частково відновити – Г. Москаль

Офіційний сайт Геннадія Москаля

Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль підготував звернення до уряду з проханням відновити малий прикордонний рух у населених пунктах Мілове та Чорткове на українсько-російському кордоні, повідомляє офіційний сайт Г. Москаля.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як ідеться у повідомленні, селища Мілове (Луганська область, Україна) та Чорткове (Ростовська область, РФ) дуже пов’язані між собою родинними та економічними зв’язками, тому урядова постанова про тимчасове скасування малого прикордонного руху з Росією із 16 березня цього року викликала тут соціальну напругу. Після закриття в Міловому пішохідного пункту переходу громадяни Росії можуть потрапити сюди тільки через міжнародний пункт пропуску і тільки із закордонними паспортами. 

«Державний кордон між Міловим та Чортковим на деяких ділянках є умовним. Три кілометри він тягнеться прямо по вулиці із символічною назвою Дружби народів, де немає ні контрольно-слідової смуги, ні огорожі. З одного боку вулиці — Україна, а з протилежного — Російська Федерація. Тут стоять приватні будинки, торгові точки, підприємства тощо, які належать до різних країн. Йдучи по цій вулиці, ми самі разів 20 ненавмисно порушили державний кордон, інакше тут пройти неможливо. Місцеві мешканці завжди спілкувалися без будь-яких прикордонних формальностей, а зараз за перетин вулиці вони можуть бути затримані прикордонниками й притягнуті до адміністративної відповідальності. Мілове — єдиний населений пункт в Україні, який державний кордон розділив по-живому. Тут проживає більше тисячі сімей, у яких один із подружжя має українське, а інший — російське громадянство», - прокоментував губернатор Луганщини.

Він підкреслив, що відновлення малого прикордонного руху на цій ділянці кордону вигідне насамперед українській стороні, адже до закриття пішохідного переходу більшість покупців у торгових точках Мілового були росіяни, оскільки «наша продукція і якісніша, і дешевша за російську».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати