Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець нагадав, які виплати передбачені журналісту в разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного під час виконання ним професійних обовʼязків. Так, у такому випадку журналісту виплачується одноразова грошова допомога в розмірі до 50 прожиткових мінімумів, повідомив Офіс Омбудсмана.
Читайте також: "Уряд запропонує ветеранам різні варіанти інтеграції в ринок праці України".
Куди звертатися: до міжвідомчої комісії з питань виплати грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або поранення (контузії, травми або каліцтва) журналіста під час виконання ним професійних обовʼязків, утвореної Держкомтелерадіо.
До комісії подаються заява та документи:
- посвідчення журналіста;
- висновок судово-медичної експертизи;
- довідка медико-соціальної експертної комісії;
- документи щодо причин та обставин заподіяння поранення;
- документи, що підтверджують факт виконання журналістом професійних обовʼязків на місці заподіяння поранення (контузії, травми або каліцтва) (витяг із наказу про відрядження, кадрові документи тощо).
Як зазначається, документи подаються в паперовому вигляді. Комісія протягом місяця ухвалює рішення про призначення грошової допомоги. Голова Держкомтелерадіо видає наказ про виплату такої допомоги.
"У разі загибелі (смерті) журналіста під час виконання ним професійних обовʼязків членам сімʼї загиблого (померлого), а в разі відсутності сімʼї – його батькам та утриманцям – виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 100 прожиткових мінімумів. Куди звертатися: до міжвідомчої комісії з питань виплати грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або поранення (контузії, травми або каліцтва) журналіста під час виконання ним професійних обовʼязків, утвореної Держкомтелерадіо", – йдеться в повідомленні.
Допомога призначається міжвідомчою комісією Держкомтелерадіо на підставі заяви та документів:
- посвідчення журналіста;
- документи щодо причин та обставин заподіяння поранення (акт про нещасний випадок, витяги зі справи по кримінальному провадженню тощо);
- документи, що підтверджують факт виконання журналістом професійних обовʼязків на місці заподіяння поранення (контузії, травми або каліцтва) (витяг з наказу про відрядження, кадрові документи тощо).
Так, якщо після закінчення шести місяців із дати отримання свідоцтва про смерть журналіста члени сім'ї не звернулися за допомогою, то вважається, що вони відмовилися від отримання грошової допомоги.
Дітям (до 18 років, якщо навчаються до 23 років) журналістів, які під час виконання професійних обов’язків загинули (померли), в тому числі зникли безвісти в районі проведення антитерористичної операції або померли внаслідок поранень, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, або яким встановлено інвалідність І чи II групи у звʼязку з виконанням професійних обовʼязків, призначається щомісячна стипендія у розмірі 1,5 прожиткового мінімуму на одну особу.
Водночас стипендія призначається на 1 рік із правом повторного призначення. Стипендія виплачується Держкомтелерадіо. Стипендії призначає Президент України за поданням Кабінету Міністрів України. Пропозиції щодо призначення стипендій подаються до КМУ Держкомтелерадіо разом із клопотанням професійних або громадських обʼєднань журналістів та документів:
- копії акта про нещасний випадок під час виконання журналістом службових обовʼязків або документа правоохоронного органу про порушення кримінальної справи за фактом вбивства журналіста чи заподіяння журналістові тілесних ушкоджень, що призвели до інвалідності, або рішення суду про вчинення проти журналіста злочину у звʼязку з виконанням ним професійних обовʼязків;
- висновку медико-соціальної експертної комісії про ступінь втрати професійної працездатності журналістом;
- документа про інвалідність журналіста.