17 листопада 2022, 12:05

КСУ ухвалив Рішення у справі за конституційною скаргою ПАТ "Одестеплокомуненерго"

Пресслужба КСУ

У середу, 16 листопада, на пленарному засіданні Другий сенат  Конституційного Суду України ухвалив Рішення у справі за конституційною скаргою Приватного акціонерного товариства „Одестеплокомуненерго“ щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого припису статті 37 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень“ .


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Обрано голову Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області"

Про це повідомляє пресслужба КСУ.

Суб’єкт права на конституційну скаргу твердив, що оспорюваний припис Закону є неконституційним, оскільки надає Міністерству юстиції України повноваження позбавляти особу права власності шляхом скасування державної реєстрації на підставі помилок, допущених державним реєстратором, чим порушує приписи частини четвертої статті 41 Конституції України, згідно з якими право власності є непорушним. Крім того, на його думку, зазначеним приписом встановлено відповідальність особи – власника нерухомого майна за помилки, допущені державним реєстратором як представником держави, що є „абсолютно протилежним“ частині другій статті 3 Конституції України, відповідно до якої держава відповідає перед людиною за свою діяльність.

Розглянувши справу, Конституційний Суд України оспорюваний припис Закону визнав таким, що не відповідає Конституції України.

Суддя-доповідач у цій справі – Олег Первомайський.Текст Рішення та його резюме буде оприлюднено на офіційному вебсайті Конституційного Суду 17 листопада 2022 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати