14 січня 2020, 15:46

КСУ розгляне справу щодо відповідності Конституції положення Кодексу законів про працю

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

15 січня 2020 р. о 10:00 Другий сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційною скаргою Карвацького Руслана Миколайовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення ч. 3 ст. 221 Кодексу законів про працю України (далі - Кодекс).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада попередньо схвалила скасування адвокатської монополії: прийнято постанову".

Про це повідомляє Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Суть питання

Згідно з наведеним положенням Кодексу, "встановлений порядок розгляду трудових спорів не поширюється на спори про дострокове звільнення від виборної платної посади членів громадських та інших об’єднань громадян за рішенням органів, що їх обрали».

На думку автора клопотання, внаслідок застосування судами у його справі оспорюваного положення Кодексу він був позбавлений можливості захистити в суді свої права, порушені через неправомірне звільнення його з виборної платної посади. Суб’єкт права на конституційну скаргу вважає, що положення ч. 3 ст. 221 Кодексу суперечить статтям 8, 19, 43, 55, 124 та п. 1 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України.

Нагадаємо, ВРП внесе Президентові подання про призначення 3-х суддів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати