02 червня 2021, 16:24

КСУ перевірить конституційність земельної реформи

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Велика палата Конституційного Суду України 3 червня о 10.00 на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження розгляне справу за конституційними поданнями 48 народних депутатів України щодо земельної реформи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

На відповідність Конституції України перевірятимуть Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31 березня 2020 року № 552–IX, окремі положення Земельного кодексу України зі змінами, внесеними вказаним законом.

Також в КСУ розглянуть подання 53 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31 березня 2020 року № 552– IX (далі – Закон).

Як зазначають народні депутати України, під час прийняття Закону була порушена конституційна процедура його розгляду та ухвалення. На їх переконання, положення Закону, як і його мета, суперечать приписам Конституції України.

Автори клопотання наголошують, що лише Український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження таким об’єктом права власності, як земля, через всеукраїнський референдум.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати