Компанія KPMG Україна та міжнародний оператор системи передач в Бельгії – компанія EliaGrid International завершили перший етап масштабного проекту, який передбачає впровадження функції комплаєнс та створення комплаєнс-офісу в компанії Укренерго відповідно до стандартів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Запровадження комплаєнс-офісу є частиною стратегії Укренерго, яка передбачає трансформацію державного підприємства на сучасного оператора системи передачі за європейським зразком. Передбачається, що вимоги до нової комплаєнс-політики Укренерго ґрунтуватимуться на кращих практиках, що застосовуються в європейських операторах систем передач.
У рамках першого етапу для Укренерго було проведено аналіз поточних практик корпоративного управління, дотримання вимог законодавства, в тому числі антикорупційного, та заходів, що виконує або буде виконувати «Укренерго» в новій моделі енергоринку, яка має розпочатися в липні 2019 року. За його результатами KPMG Україна надала рекомендації щодо поліпшення прозорості діяльності Укренерго, недопущення дискримінації для учасників енергетичного ринку, дотримання вимог конфіденційності, етичного ведення бізнесу, протидії корупції та управління конфліктом інтересів.
«Наша мета – створити ефективний інструмент управління комплаєнс-ризиками в компанії Укренерго. Наступний крок – розробка відповідної політики, яка міститиме ключові цінності компанії як щодо співробітників, так і відносно учасників ринку. Основними вимогами комплаєнс-політики є дотримання вимог законодавства та принципів діяльності оператора мереж передач, прийнятих європейським енергетичним співтовариством. Нульова толерантність до корупції, прозорість, дотримання правил конфіденційності та управління конфліктом інтересів – пріоритетні принципи документу», – зазначила Олена Ісаєва, Директор, управління ризиками KPMG в Україні.
«Укренерго однією з перших компаній у держсекторі розпочала будувати систему управління комплаєнс-ризиками та запроваджує позицію комплаєнс-офіцера. Наша стратегічна мета – інтеграція до європейської енергосистеми і відповідність усім вимогам та стандартам ENTSO-E, серед яких – прозорість діяльності компанії. З огляду на це, ефективне управління комплаєнс-ризиками є обов’язковою та необхідною передумовою розвитку компанії до рівня європейських системних операторів передачі електроенергії», – Всеволод Ковальчук, керівник Укренерго.
Комплаєнс – є інструментом системи управління та контролю, який дозволяє керувати ризиками, пов’язаними із корупцією, конфліктом інтересів, невідповідністю стандартам, нормативам чи недотриманням вимог чинного законодавства. Запровадження комплаєнс-офісу є розповсюдженою європейською практикою, яка забезпечує прозорість компаній та підвищує довіру до неї інвесторів, партнерів та суспільства. Серед великих державних енергокомпаній в Україні комплаєнс політику наразі запроваджено лише в ДП «НАЕК «Енергоатом».