06 липня 2020, 17:26

Комітет ВРУ розглянув ряд законопроектів на предмет відповідності праву ЄС

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом на своєму засіданні розглянув законопроекти, які пропонують зміни до чинного законодавства України з метою приведення його у відповідність до права ЄС.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Прийнято за основу законопроект про "зелену" енергетику".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зокрема, такими, що не суперечать праву Європейського Союзу та/або зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію, Комітет визнав такі законопроекти:

- "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність" №3594. За чинним законодавством, діти у будинках сімейного типу можуть перебувати тільки до 18 років і до 23 років, якщо вони навчаються у закладах професійної освіти. Проект пропонує дітям з інвалідністю надати право перебувати в будинках сімейного типу до 23 років, незалежно від того, навчаються вони чи ні. Висновок Комітету щодо цього документа - проект Закону відповідає міжнародно-правовим зобов’язанням України, зокрема, основним принципам Декларації прав дитини і Конвенції ООН про права дитини.

- "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства стосовно ведення господарської діяльності! №3501. Серед основних ініціатив цього документа - пропозиція чітко класифікувати суб’єктів господарювання на мікропідприємництва, малі, середні та великі підприємництва. Також проект пропонує зобов’язувати акціонерів відкривати інформацію про кінцевого власника підприємства. За висновком Комітету, проект Закону не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції.

- "Про внесення змін до Господарського кодексу України щодо усунення правових колізій у вимогах до статуту товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю" №3497. Документ пропонує реформувати Господарський кодекс. Зокрема, скоротити в ньому перелік відомостей, що мають зазначатись у статутах ТОВ і ТДВ. Комітет ухвалив висновок, що документ не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, але потребує приведення у відповідність до Директиви 2017/1132 в частині уточнення переліку відомостей, що повинні зазначатися в статуті товариства.

- "Про внесення змін до Митного кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" №3287. Члени Комітету дійшли висновку, що положення законопроекту не суперечать міжнародно-правовим зобов’язанням у сфері європейської інтеграції.

- Альтернативний до попереднього - проект Закону "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо усунення термінологічних неузгодженостей" №3287-1 Комітет також визнав таким, що не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням у сфері європейської інтеграції.

- "Про внесення змін до Закону України про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" №3357. Документ пропонує надати Офісу фінансового контролю можливість отримувати доступ до баз персональних даних, володільцями і розпорядниками яких є державні органи та органи місцевого самоврядування. Комітет ухвалив висновок, що проект відповідає цілям Угоди про асоціацію та не суперечить праву ЄС.

- "Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення законодавчого врегулювання у сфері безпілотних повітряних суден цивільної авіації" №3716. Проект пропонує для тих, хто експлуатує "безпілотники", встановити норми, які зменшать регуляторне навантаження, а заразом і забезпечать належний рівень безпеки авіації. За висновком Комітету, проект не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України, водночас, не в повній мірі враховує положення Регламенту (ЄС) 2019/947 від 24 травня 2019 року щодо правил та процедур експлуатації безпілотних літальних апаратів.

- "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротської Конвенції)" №3055 пропонує внести зміни до чинного законодавства для імплементації Лансаротської Конвенції - документа Ради Європи, який захищає дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. За висновком Комітету, він не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, проте потребує доопрацювання, зокрема, у частині розмежування покарання щодо обов’язкового позбавлення права обіймати певні посади або займатися певним видом діяльності разом із покаранням у вигляді позбавлення волі, незалежно від виду діяльності особи.

Також такими, що суперечать праву Європейського Союзу та зобов’язанням України за Угодою про асоціацію, Комітет визнав такі законопроекти:

- "Про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" щодо врегулювання порядку здійснення розрахунків за спожитий природний газ" №3021. Проект пропонує запровадити систему банківських розрахунків за газ зі спеціальним режимом використання для зарахування коштів від споживачів. За висновком Комітету, проект суперечить праву ЄС, зокрема п.54 преамбули Директиви 2009/73/ЄС про чесну конкуренцію. Окрім того, документ потребує висновку Європейської Комісії, оскільки належить до сфери енергетики.

- "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)" №2681. Комітет ухвалив висновок, що у запропонованій редакції законопроект послаблює рівень охорони праці, звужує обсяг прав та гарантій представників працівників у порівнянні з чинним законодавством, веде до послаблення правового механізму захисту прав та законних інтересів працівників, що не відповідає зобов’язанням України, відповідно до Угоди про асоціацію, Європейській соціальній хартії (переглянутій) та конвенціям МОП №№ 87, 135, 158.

Нагадаємо, Рада прийняла закон щодо вступу до вишів дітей з окупованих територій без ЗНО.

0
0

Останні коментарі

ЯК Я Отримав мою позику від цієї ВЕЛИКОЇ КОМПАНІЇ Привіт, мої дорогі люди, я Лінда Макдональд, яка зараз проживає в Остіні Техас, США. Наразі я вдова з трьома дітьми, і я застрягла у фінансовій ситуації у квітні 2020 року, і мені потрібно було рефінансувати та оплатити рахунки. Я намагався шукати позики у різних кредитних фірм як приватних, так і корпоративних, але ніколи не мав успіху, і більшість банків відмовилися від мого кредиту, не повні здобичі тих шахраїв там, які називають їх позикодавцями, вони все це афера, все, що вони хочуть, це ваше гроші, і ви більше не почуєте від них, що вони мені це зробили двічі, перш ніж я зустрівся з містером Девідом Уілсоном, найцікавіша частина цього полягає в тому, що моя позика була передана мені протягом 74 годин, тому я радимо вам звернутися до містера Девіда, якщо Ви зацікавлені в отриманні позики, і Ви впевнені, що зможете повернути йому вчасно, Ви можете з ним зв’язатись електронною поштою ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Без кредитного чека, жодного прихильника із лише 2% процентною ставкою та кращими планами погашення та графік, якщо вам потрібно зв’язатися з будь-якою фірмою з посиланням на забезпечення кредиту без застави, то сьогодні зверніться до містера Девіда Уілсона щодо отримання вашої позики. Вони пропонують всі види кредитів. Короткостроковий кредит (5_10років) Довгострокова позика (20_40) Позика на медіа-термін (10_20) Вони пропонують як кредит Позика на житло ............., Бізнес-позика ........ Боргова позика ....... Студентська позика .........., Кредит на стартап бізнесу Бізнес-кредит ......., позика компанії .............. тощо Електронна ....... (davidwilsonloancompany4@gmail.com)

Додати коментар

Відмінити Опублікувати