16 травня 2020, 9:36

Комітет Ради розглянув законопроекти про зміни до закону про судоустрій

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет з питань антикорупційної політики 14 травня розглянув Проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції" (№3448).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "29 травня відбудеться засідання Пленуму Верховного Суду".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Як повідомила голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна: "Законопроект достатньо технічний - він приводить термінологію у відповідність до Закону України "Про запобігання корупції" і замість розлогих формулювань у Законі "Про судоустрій і статус суддів" в частині антикорупційних обмежень, робить відсильну норму на Закон "Про запобігання корупції"".

В обговоренні законопроекту в режимі відеоконференції взяв участь заступник Міністра юстиції Олександр Банчук, який зазначив, що, окрім приведення у відповідність термінології, у проекті визначається, що декларації кандидатів на посаду судді і члена ВККС підлягають перевірці у відповідності до Закону "Про запобігання корупції", а також такі кандидати мають повідомляти про роботу в цих органах своїх родичів.

У результаті члени Комітету прийняли рішення визнати Проект Закону №3448 таким, що відповідає вимогам антикорупційного законодавства, не містить корупційних ризиків і рекомендує ВРУ прийняти його за основу. Також Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує головному Комітету внести правку до змін, які вносяться до ст. 106 Закону "Про судоустрій і статус суддів", замінивши слова "суддя може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності" на "суддя підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності".

Крім цього, комітет розглянув Проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів"" (№2597) на предмет відповідності антикорупційному законодавству та наявності корупційних ризиків.

Анастасія Радіна поінформувала, що по даному законопроекту є питання щодо потенційних корупційних ризиків. Так, є норма, яка передбачає можливість отримувати суддями державні винагороди. "Це сприймається як потенційна можливість тиску на суддів і надання їм певних невиправданих переваг, оскільки, згідно із Законом про державні винагороди, особи які отримують державні нагороди можуть отримувати також певні пільги", - зазначила пані Радіна. За її інформацією, проти призначення державних винагород суддям також виступає Венеціанська комісія.

Як зазначається, комітет прийняв рішення визнати законопроект №2597 таким, що відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але містить корупційний фактор в частині можливості отримання суддями державних винагород. Тому було запропоновано головному комітету виключити із норм законопроекту винагороди, які прямо чи опосередковано асоціюються із отриманням матеріальних благ.

Читайте також: "Президент підписав закон щодо посиленого тестування на COVID-19".

Також народні депутати розглянули і визнали такими, що відповідають вимогам антикорупційного законодавства проекти законів №2353 (із зауваженнями щодо необхідності чіткого визначення механізму контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування габаритно-вагового контролю і уточнення понять), №2779 (із зауваженням, щодо необхідності врегулювання норм, поданих у законопроекті, у Бюджетному кодексі України), №3023, №3023-1.

Наступне засідання Комітету з питань антикорупційної політики відбудеться у середу, 20 травня, о 14:30.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати