16 жовтня 2023, 18:25

Коломойський VS. державний ПриватБанк: цього тижня відбудеться низка судових засідань

Пресслужба ПриватБанку

Цього тижня державний ПриватБанк має низку важливих судових засідань, пов’язаних із ексвласниками банку – І.Коломойським та Г.Боголюбовим.

  • 16 жовтня 2023 року відбудеться судове засідання у справі за фіктивним позовом НЗФ проти ПриватБанку. Суд переходить до стадії дослідження доказів, вірогідно буде ухвалено рішення у цій справі. 

Час і місце: 15:30, Господарський суд міста Києва


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Суддя: Бондарчук В.В.

Номер справи: 910/12559/20

Суть справи: НЗФ намагається спекулювати на виконанні усіх зобов'язань за кредитами ПриватБанку, однак претензія банку - нецільове використання кредитних коштів і їх відмивання компаніями Коломойського у США. Позов поданий НЗФ з метою отримання висновків українських судів, щодо аргументів позову ПриватБанку про відшкодування шкоди ($685 млн плюс відсотки), який розглядається в США, аби спробувати перешкодити розгляду такої справи. А також щодо аргументів позовів ініційованих Міністерством юстиції США. Такої ж позиції дотримуються і окремі судді Великої Палати Верховного Суду, які вже розглядали схожу справу за позовом НЗФ.

  • 17 жовтня 2023 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду розгляне справу ПриватБанку у зв’язку з відмовою у відкритті провадження про банкрутство компанії «Аеробуд», яка пов’язана з Коломойським 

Час і місце: 12:30, Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду 

Судді: Погребняк В.Я., Васьковський О.В., Картере В.І.

Номер справи: 910/11875/22

Суть справи: ПриватБанк звернувся до Господарського суду міста Києва із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство компанії  «Аеробуд» з грошовими вимогами на суму 35,3 млн грн. В свою чергу, «Аеробуд» штучно змоделював історію про нібито завдання йому збитків Банком із продажу заставного майна. По суті Банк “звинувачений” в тому, що він звернувся до державної виконавчої служби з метою виконання рішення суду. Господарський суд м. Києва відмовив ПриватБанку у відкритті провадження. Судом в цій справі було проігноровано відверте зловживання правом та інтересом державного Банку. ПриватБанк не погодився з відмовою у відкритті банкрутства за його заявою та оскаржив судові рішення першої та апеляційної інстанцій до Верховного Суду.
У цій справі Верховним Судом буде фактично створений прецедент, що матиме важливі наслідки для усіх кредиторів та безумовно приверне до себе увагу.

Банкрутство Аеробуду відкрито за заявою повʼязаного з боржником кредитора, бенефіціаром якого є Коломойський І.В.

  • 17 жовтня 2023 року відбудеться розгляд скарг ПриватБанку у справі екс-акціонерів Банку, компанії «Реватіс», про визнання недійсною процедури bail-in. 

Час і місце: 11:00 Північний апеляційний господарський суд 

Справа слухається у закритому режимі.

Суть справи: Судом будуть розглядатися апеляційні скарги ПриватБанку, НБУ, Уряду, Міністерства фінансів на рішення суду першої інстанції, яким було задоволено позов ТОВ "Реватіс" та визнано недійсними договору про придбання акцій, укладеного в процедурі bail-in та договору купівлі-продажу акцій, за яким держава набула права власності на акції ПриватБанку.

Історія: Справа за позовом ТОВ “Реватіс” - є єдиною справою, де суд задовольнив вимоги позивача та відмовився застосувати вимогу так званого “антиколомойського закону”. Так, 1 листопада 2021 року суддя господарського суду м. Києва Джарти В.В. задовольнила позов ТОВ "Реватіс" до АТ КБ «ПриватБанк», Міністерства фінансів України, а також ФГВФО, НБУ та КМУ, та визнала недійсними договори придбання та купівлі-продажу акцій ПриватБанку (процедура Bail-in) всупереч імперативним приписам Закону №590-ІХ та Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», якими чітко та недвозначно встановлено заборону витребування акцій Банку проданих інвестору – в даному випадку Державі, що унеможливлює застосування наслідків недійсності таких правочинів. 

Розгляд цієї справи був зупинений до розгляду справи за позовом Дубілета О.В.

15.02.2022 Велика Палата Верховного Суду задовольнила касаційні скарги АТ КБ "ПриватБанк" та Кабміну і закрила провадження у справі № 910/18214/19 за позовом колишнього голови правління та акціонера ПриватБанку Дубілета О.В. з вимогами про визнання недійсними договору про придбання акцій, укладеного в процедурі bail-in та договору купівлі-продажу акцій, за яким держава набула права власності на акції ПриватБанку, та наголосила на необхідності застосування вимог “антиколомойського закону”.

  • 19 жовтня 2023 року суд розгляне справу про банкрутство компанії з орбіти Коломойського, яка намагається уникнути виплати 1 млрд гривень боргу ПриватБанку

Час і місце: 14:30,  Господарський суд Дніпропетровської області

Номер справи: 904/5107/23

Суть справи: ТОВ «Агротермінал», яка є компанією пов’язаною з колишніми власниками Банку, через «зручних» суддів, намагається спробувати оголосити про банкрутство та уникнути повернення заборгованості ПриватБанку у розмірі 1 млрд гривень. 

Для цього компанія спеціально заздалегідь змінила реєстрацію з Одеси на Дніпро, що на думку адвокатів ПриватБанку є звичайною практикою для недобросовісних позичальників при підготовці до власного банкрутства та майже стовідсотковою її ознакою. Вочевидь, таким чином боржниками обирається суд, в якому їм «зручніше» судитися з кредиторами. Підтвердженням цього є той факт, що “зручним” судом держбанку вже було відмовлено у відкритті банкрутства Агротерміналу, а повʼязаний з боржником кредитор зараз намагається це зробити, щоб призначити “зручного” арбітражного керуючого. 

Для додаткової інформації: 

Контактна особа – 0639320100 (Вікторія) або онлайн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати