08 вересня 2015, 11:48

Ключовою характеристикою роботи нової Прокуратури буде довіра людей і ефективна боротьба з корупцією – Президент

Прес-служба Генеральної прокуратури України

Президент України Петро Порошенко відвідав Академію прокуратури України, де стартував перший етап відкритого конкурсного відбору керівників місцевих прокуратур, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Найближчим часом спільними зусиллями ми будемо мати нову прокуратуру, яка користується довірою людей, допомагає будувати нову державу, яка забезпечує боротьбу з корупцією», – сказав Глава держави.
Під час спілкування із кандидатами на тестування Президент повідомив, що, незважаючи на давно назрілу потребу реформування такого важливого державного інституту, було чимало противників цього процесу, тих, хто чинив опір. «З найпершого дня, коли ми тільки обговорювали зміни до Закону про прокуратуру, а потім прийняли рішення зробити абсолютно нову концепцію, я змушений був вперто і наполегливо проводити лінію, що нам потрібна нова Прокуратура, з новими людьми», – сказав Петро Порошенко.
«Ми всі розуміємо, що країна потребує нової прокуратури, так само, як вона потребує зміни міліції на поліцію та нових суддів», – додав Президент.
Глава держави повідомив, що передбачено значне скорочення чисельності працівників прокуратури – з 19 тисяч спочатку до 15 тис, а в перспективі – до 12 тисяч осіб. Кількість самих прокуратур буде скорочено з 639 до 178.
Щодо конкурсу, Президент нагадав, що він проводитиметься у 2 етапи. Перший – тестування працівників саме Прокуратури. Другий – тестування правників, юристів, адвокатів, які виявили бажання пройти відбір на посади керівників місцевих прокуратур. На тих, хто пройде тестування, чекає понад 2 місяці тренінгів із залученням найкращих іноземних і вітчизняних фахівців у галузі права. Після цього – великий практичний курс.
П. Порошенко відзначив, переважна більшість тих, хто подав заявки на тестування, не працювали у органах прокуратури. На його переконання, цей факт сприятиме налагодженню ефективної роботи та сприятиме боротьбі з корупцією.
«Ключовою характеристикою роботи Прокуратури буде довіра людей і ефективна боротьба з корупцією. У новому керівництві будуть лише високоякісні, високопатріотичні, високопрофесійні юристи, які дозволять збудувати нову прокуратуру», – наголосив він.
Президент відзначив, що створено максимально прозорі умови тестування: процес, який відбувається у п'яти містах – Києві, Одесі, Харкові, Львові та Дніпропетровську – контролюють як вітчизняні, так і міжнародні спостерігачі-правознавці, представники громадських організацій, здійснюється онлайн трансляція процесу.
«Саме через відкритий публічний конкурс і є можливість обрати найкращих. Без дзвінків, без впливу згори, без будь-якого зовнішнього втручання», – підкреслив Петро Порошенко.
Глава держави особливо відзначив велику кількість жінок серед кандидатів на тестування. На його переконання, збільшення кількості жінок у керівному складі як Прокуратури, так і інших органів влади є ще одним підтвердженням європейського підходу до оновлення органів влади та державних інститутів, коли особи різної статі та віросповідання мають рівні можливості. В основі відбору – їх досвід та професіоналізм, підкреслив Президент.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати