13 лютого 2023, 13:44

"Київтеплоенерго" подало до суду на Держаудитслужбу через порушення під час проведення аудиту

Пресслужба КМДА

Київським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі за позовом комунального підприємства "Київтеплоенерго" до Державної аудиторської служби України. Про це повідомила пресслужба КМДА.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Києві в разі тривалої відсутності водопостачання можуть оперативно під'єднати до генераторів понад 90% бюветів".

Як зазначає "Київтеплоенерго", висновки аудиту діяльності КП є необґрунтованими, а в їх основі – не аналіз документації чи фактичної роботи, а суб’єктивні оцінки, що не підтверджені документально, зокрема, взяті з медіа джерел.

"Також Держаудитслужба свідомо позбавила "Київтеплоенерго" можливості надати фахові пояснення та коментарі, чим грубо порушила порядок проведення державного фінансового контролю. Це відбувається на тлі постійних ворожих обстрілів енергетичних об’єктів та ризиків, у яких щодня доводиться працювати колективу "Київтеплоенерго". Висновки аудиту щодо діяльності підприємство отримало наприкінці минулого року. Необхідно зазначити, аудит, розпочатий у 2021 році, був призупинений Держаудитслужбою після запровадження в Україні воєнного стану та відтермінований до його скасування. Про це Держаудитслужба письмово поінформувала комунальне підприємство, мотивуючи рішення ризиком для життя і здоров’я свого персоналу, які мали працювати безпосередньо на енергооб’єктах під час війни"– йдеться в повідомленні.

Водночас, повідомили в КМДА, напередодні щорічної оцінки діяльності аудиторів, без повідомлення про поновлення процедури перевірки, фахівці Держаудитслужби підготували та направили до "Київтеплоенерго" звіт про аудит, порушивши регламент перевірки. Тим самим, йдеться в заяві, Держаудитслужба позбавила "Київтеплоенерго" можливості надати фахові коментарі з документальним підтвердженням. Крім того, аудитори склали акт ревізії підприємства, хоча ревізія, зазначили в КМДА, є окремим видом перевірки, вимагає окремої процедури та проведена не була.

"Для проведення перевірки "Київтеплоенерго" в повному обсязі надало аудиторам запитувану інформацію, доступ до документації, можливість працювати безпосередньо на енергооб’єктах. Однак ігнорування об’єктивних фактів та пояснень, призвело до того, що висновок аудиту є вкрай необґрунтованим, містить низку суб’єктивних та упереджених оцінок", – вказали в КМДА.

Також аудитори Держаудитслужби вбачають порушення в тому, що "Київтеплоенерго" як комунальне підприємство відновлювало комунальні тепломережі коштом бюджету.

"Доводимо до відома державних аудиторів, що власником теплоенергетичного комплексу міста Києва є столична громада в особі Київської міської ради. Тобто Держаудитслужба заперечує законодавчо закріплене право органу місцевого самоврядування Києва поліпшувати якість комунальних послуг та здійснювати реконструкцію власного майна. Саме фінансові інвестиції у модернізацію мереж та роботу "Київтеплоенерго" дозволили не підвищувати вартість послуг для киян, для яких застосовуються тарифи ще 2019 року. Хоча витрати підприємства зросли, зокрема на закупівлю природного газу, вартість якого збільшилась у кілька разів", – йдеться в повідомленні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати