На пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали проект рішення про внесення змін до міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2011-2015 роки, який було розроблено за дорученням київського міського голови Віталія Кличка.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Так, київська влада бере на себе зобов’язання зберегти безкоштовний проїзд для киян-пільговиків: пенсіонерів, інвалідів 3 групи, учасників війни, членів сімей ветеранів війни, громадян, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, трудові заслуги, для осіб, які доглядають за інвалідами. Крім того, пільговим проїзд залишиться і для учнів загальноосвітніх шкіл, батьків багатодітних сімей, соціальних працівників, патронажних сестер (356,7 тис. осіб).
Також київська влада надає право безоплатного проїзду взятим на облік в Києві особам, внутрішньо переміщеним з тимчасово окупованих територій, зони АТО і населених пунктів, розміщених на лінії зіткнення, що відносяться до вище зазначених категорій громадян (приблизно 40 тис. осіб).
До 1 січня 2016 року користуватися пільгами в наземному транспорті можна на підставі посвідчення, проте вже з січня 2016 — за «Карткою киянина». У метрополітені: до 1 липня за посвідченнями, з липня — за «Карткою киянина».
Враховуючи збільшення контингенту, сума наданих послуг за пільговий проїзд в метрополітені починаючи з червня місяця становитиме близько 47,6 млн грн. Виходячи з цього, сума наданих послуг КП «Київський метрополітен» пільговим категоріям населення у 2015 році становитиме близько 446,2 млн грн. Міським бюджетом на 2015 рік передбачено на зазначені цілі 33,7 млн грн. Тому додаткова потреба в коштах становить 412,0 млн грн.
За даними Департаменту соціальної політики КМДА, «Картку киянина» вже отримали близько 580 тисяч городян. Учні можуть їздити на підставі учнівського квитка.