03 лютого 2022, 18:12

Київ став першим містом в Україні з власною інфраструктурою для інтернету речей

Пресслужба Київради

У Києві побудували міську опорну мережу та інфраструктуру для впровадження технології інтернету речей. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Києві офіційно запрацювала послуга передплаченого паркування"

Про це повідомляє пресслужба Київради.

«Розумне місто неможливе без впровадження технологій інтернету речей: традиційної інфраструктури, мережі підключених датчиків та системи керування. Вже зараз Київ покритий мережею для збору та аналізу даних – для цього в усіх районах міста працюють 295 базових станцій. Наступний крок – встановлення датчиків на локаціях і аналіз інформації», – зазначив у Facebook керівник цифрової трансформації Києва (CDTO) Петро Оленич.

Це дасть змогу моніторити стан навколишнього середовища, контролювати мікроклімат у школах чи лікарнях та підвищити ефективність роботи комунальних служб.

«Завдяки бездротовій технології зв’язку LoRaWAN датчики можливо використовувати для отримання даних із максимальною енергоефективністю. Вони будуть встановлені на газових трубопроводах, водопроводах, електрощитках тощо», – написав на своїй сторінці у Facebook директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Олег Половинко.

Один із прикладів – «розумні баки для сміття». Датчики на баках дозволять інформувати про можливе займання вогню в контейнері, відображати та прогнозувати наповненість за допомогою ультразвукового сигналу. Коли бак переповнений, комунальні служби отримуватимуть повідомлення про необхідність вивозу сміття.

«Які прямі ефекти цих рішень на цьому прикладі? Процеси стають економічнішими: ми не ганяємо сміттєву машину по всьому місту, а можемо оптимально побудувати маршрут, заощадивши і паливо, і час водія», – зазначив Олег Половинко.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати