02 грудня 2022, 13:43

За недотримання графіків відключень світла відповідатимуть керівники обленерго – Міненергетики

Пресслужба Міністерства енергетики України

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів нараду, на якій обговорювалося питання черговості розподілу використання доступної потужності та електроенергії між споживачами під час застосування заходів із примусового обмеження споживання електроенергії. Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Ціна на електроенергію для населення залишиться незмінною до кінця опалювального сезону".

Участь у нараді взяли заступник керівника офісу Президента України Ростислав Шурма, голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський, керівництво Держенергонагляду, НЕК “Укренерго” та оператори систем розподілу (ОСР).

За словами Галущенка, минулого тижня кількість скарг від споживачів щодо недотримання графіків та несправедливості у черговості відключень зросла удвічі. Міненерго, НКРЕКП та Держенергонагляд провели аналіз, який показав, що серед регіонів, по яким надходить найбільше скарг, – це Київ, Київська область, Полтава і Львів.

"При відключенні електроенергії ОСР має керуватися справедливим підходом, щоб усі споживачі перебували в рівних умовах. Якщо будуть встановлені факти зловживань, керівники компаній будуть нести персональну відповідальність", – підкреслив міністр.

Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський зазначив, що комісія запроваджує персональну відповідальність керівників ОСР за невиконання нормативних документів щодо введення обмежень споживання.

Також регулятор отримує значну частину скарг на неналежну комунікацію ОСР зі споживачами, зокрема недонесення інформації про відключення, їх обсяги та актуальність складених графіків.

Крім того, комісія звернула увагу операторів розподільчих мереж на необхідність врахування показників лічильників та застосування коефіцієнту зниження при виставленні рахунків споживачам "за усередненим споживанням" за листопад.

Керівник Держенергонагляду зазначив, що інспекція разом із представникам НКРЕКП, Укренерго та СБУ проводитиме позапланові перевірки дотримання графіків відключення електроенергії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати