06 травня 2023, 10:44

Керівництво Мін'юсту провело зустріч із делегацією Венеційської Комісії

Пресслужба Міністерства юстиції

Міністр юстиції України Денис Малюська та його заступник Олександр Банчук провели зустріч із делегацією Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційською Комісією) на чолі з її Президентом пані Клер Базі-Малорі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "На UNITED24 за рік зібрано майже 1,4 млрд грн на забезпечення потреб охорони здоров’я"

Про це повідомляє пресслужба Мін'юсту.

Метою візиту делегації в Україну стало проведення консультацій з національними партнерами з питань реформи Конституційного Суду України, деолігархізації та впровадження рекомендацій Венеційської Комісії, які стосуються національних меншин.

Під час зустрічі керівництво українського Мін'юсту обговорило разом із представниками Венеційської Комісії законопроекти, розроблені на виконання рекомендацій Висновку Європейської Комісії щодо заявки України на членство в Європейському Союзі, експертиза яких проводилася/проводиться Венеційською Комісією.

Так, наразі на опрацюванні Венеційської Комісії перебувають три проекти висновків, пов’язаних з рекомендаціями Висновку Європейської Комісії щодо заявки України на членство в ЄС, а саме щодо законів:

  • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах»;
  • «Про національні меншини (спільноти)»;
  • «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

Венеційська комісія є дорадчим органом Ради Європи з конституційних питань. Роль Комісії полягає в наданні юридичних консультацій державам-членам і, зокрема, в допомозі державам, які бажають привести свої правові та інституційні структури у відповідність до європейських стандартів і міжнародного досвіду в сферах демократії, прав людини та верховенства права.

За роки свого існування Венеційська Комісія підготувала понад 150 висновків та експертних оцінок щодо законопроєктів і законів України.

Вагомим внеском у формування міжнародно-правової позиції щодо невизнання незаконної анексії росією частини території України стали рішення Венеційської Комісії щодо:

  • невідповідності конституційним принципам рішення Верховної Ради АР Крим організувати так званий «референдум» щодо приєднання до Росії;
  • невідповідності міжнародному праву проєкту змін до федерального конституційного закону щодо порядку прийняття до російської федерації та утворення у її складі нового суб’єкту федерації.

Таким чином, Комісія стала на захист принципів міжнародного права та піддала критиці обидва згадані документи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати