12 лютого 2024, 17:55

Катування цивільних у морозильних камерах аеропорту Гостомеля: повідомлено про підозру офіцеру росгвардії

Пресслужба Офісу Генпрокурора

Заступнику командира по роботі з особовим складом загону мобільного особливого призначення "Ратибор" управління росгвардії по Красноярському краю повідомлено про підозру в порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України). Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Офіс Генпрокурора: Викрито жителя Одеси, який "зливав" дані про розташування ЗСУ".

За даними слідства, під час окупації Гостомеля в березні 2022 року підозрюваний спільно з підлеглими утримували на території авіаційного підприємства близько 100 осіб.  

"Їх тримали у трьох непрацюючих морозильних камерах. У найменшій площею 6 кв. м перебувало 15 осіб, у найбільшій – близько 30 і більше. Серед утримуваних були як цивільні, так і військовополонені. Люди не мали необхідної медичної допомоги та достатнього харчування. Більшість з них постійно знаходилась із зав’язаними очима. Температура цих приміщень була максимально несприятлива для перебування. Крім цього, відсутні вентиляція, світло, місця для сну та вбиральні. Утримуваних били руками, ногами, прикладом автоматичної зброї. Катували електричним струмом, позбавляли повітря, одягнувши на голову поліетиленовий пакет, та імітували розстріл"– ідеться в повідомленні.

В Офісі Генпрокурора вказали, що цими забороненими методами російські окупанти намагались отримати від потерпілих інформацію про військово-політичне керівництво України, ЗСУ та осіб, які брали участь в АТО/ООС. Як зазначається, потерпілі зазнали сильного фізичного та психологічного болю. 

Досудове розслідування здійснюється слідчими ГУ Нацполіції в Київській області за оперативного супроводу ГУ СБУ у м. Києві та Київській області та ГУ Нацполіції в АР Крим.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати