09 червня 2021, 18:42

Кабмін затвердив постанову щодо контролю за якістю та безпекою будівельної продукції

Пресслужба Мінрегіону

Уряд ухвалив розроблений Мінрегіоном проєкт постанови щодо затвердження системи оцінки та перевірки стабільності показників будівельної продукції. Відповідне рішення прийнято сьогодні, 9 червня, на засіданні Кабінету Міністрів України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Прозорість процедур: контрольні примірники будівельних норм відтепер мають оприлюднювати"

Про це повідомляє пресслужба Мінрегіону.

«З 1 січня 2023 року в Україні виробник будівельної продукції надаватиме її на ринок лише за умови проведення виробничого контролю суттєвих показників та складання відповідної декларації показників, а також нанесення маркування. Йдеться про те, що саме виробник буде нести повну відповідальність за якість продукції та її безпеку для споживачів. З цією метою Уряд затвердив відповідні системи оцінки, за якими цей контроль здійснюватиметься», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Усього передбачено п’ять видів систем оцінки, вибір якої залежить безпосередньо від виду будівельної продукції, що передбачено регламентними технічними специфікаціями. Інформація щодо застосованої системи оцінки буде наводитись виробником у декларації показників будівельної продукції.

Зазначені системи оцінки передбачають завдання як для виробника, так і для спеціально призначених органів (органу з сертифікації будівельної продукції, органу з сертифікації контролю виробництва на підприємстві, випробувальної лабораторії), які будуть залучатися до оцінювання та перевірки стабільності показників будівельної продукції як третя сторона.

Нагадаємо, Уряд визначив Державну інспекцію архітектури та містобудування України (ДІАМ) органом державного ринкового нагляду за будівельною продукцією. Як зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, у такий спосіб держава забезпечує захист українського ринку від недоброякісної та фальсифікованої будівельної продукції.

Довідково. Проєкт постанови розроблено Мінрегіоном на виконання Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку», яким  в законодавство України імплементовано Регламент (ЄС) №305 щодо встановлення гармонізованих умов для розміщення на ринку будівельної продукції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати