13 січня 2021, 16:31

Кабмін затвердив критерії оцінки допустимості державної допомоги у вугільній галузі

Прес-служба АМКУ

Сьогодні на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України "Про затвердження Критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання у вугільній галузі", яку було розроблено спільно з Міністерством енергетики України та Проектом Європейського союзу "Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Роз’яснення АМКУ щодо ситуації на ринках природного газу".

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Зазначається, що одним із ключових завдань постанови є створення правових та організаційних механізмів реалізації положень Закону України "Про державну допомогу суб’єктам господарювання" у частині здійснення оцінки допустимості державної допомоги у вугільній галузі.

Постанова визначає критерії оцінки допустимості державної допомоги, яка надається суб’єктам господарювання у вугільній галузі  на такі цілі:

  1. закриття (ліквідацію) вугледобувних підприємств або їх відокремлених підрозділів;
  2. покриття виняткових витрат;
  3. забезпечення доступу до запасів вугілля;
  4. заходи з технічного переоснащення та модернізації вугледобувних підприємств;
  5. покриття поточних витрат.

Так, впровадження запропонованого підходу щодо оцінки державної допомоги у вугільній галузі захищає в першу чергу інтереси держави, суспільства та суб’єктів господарювання від спотворення конкуренції та неефективного функціонування товарних ринків внаслідок неефективного та безконтрольного надання такої державної допомоги у вугільній галузі.

Відсутність критеріїв оцінки допустимості державної допомоги у вугільній галузі призведе до втрати одного з інструментів ефективного державного втручання у сектори економіки.

Нагадаємо, АМКУ схвалив проєкт методології розрахунку Індексу моніторингу конкурентного середовища.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати