24 січня 2024, 16:53

Кабмін проситимуть призначити керівників Держпродспоживслужби, податкової та митної служб

Також генпрокурор Андрій Костін висловився за обрання нового очільника БЕБ

Офіс Генерального прокурора та Рада бізнес-омбудсмена проситимуть Кабінет Міністрів України призначити керівників митної, податкової та Держпродспоживслужби. Про це заявив генеральний прокурор України Андрій Костін на пресбрифінгу в Києві 24 січня 2024 року після зустрічі Офісу Генпрокурора та Ради бізнес-омбудсмена з провідними бізнес-асоціаціями «Прокуратура і бізнес: діалог про законність».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Уряд прийняв постанову про організацію й контроль виконання вимог законодавства у сфері цивільного захисту».

За словами пана Костіна, Офіс Генпрокурора для співпраці з бізнес-асоціаціями створив спеціалізований підрозділ із захисту прав інвесторів. Він зазначив, що цей підрозділ перебуває в комунікації з понад 20 бізнес-асоціаціями та іншими організаціями.

«Лише за минулий рік цим підрозділом Офісу Генпрокурора розглянуто 152 звернення. Загалом ним здійснюється спеціалізований контроль у 215 кримінальних провадженнях. У 120 випадках ми вже тою чи іншою мірою допомогли суб'єктам інвестиційної діяльності. Минулого року в нас також відбулася зустріч в Офісі Генпрокурора з віцепрем'єром - міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим та IT-спільнотою України. За результатами цієї зустрічі з 1 січня поточного року вже в реєстрах органів прокуратури в тестовому режимі запроваджено цифрове рішення щодо фіксування обшуків у суб'єктів господарювання. Це дає нам можливість відстежувати та проводити оцінку співмірності втручання в діяльність суб'єктів господарювання з цілями та завданнями кримінального процесу», – розповів Андрій Костін.

Генпрокурор вказав, що одним із ключових ухвалених рішень РНБО є внесення змін до закону про Бюро економічної безпеки (далі – БЕБ). Він вказав, що після внесення змін БЕБ матиме виключне право на здійснення розслідувань економічних злочинів.

«Обрання на відкритому, прозорому конкурсі нового очільника Бюро економічної безпеки України, зміцнення його штату та можливостей цього органу зробить його більш дієвим та ефективним», – заявив він.

Ще одним кроком, який, за словами Генпрокурора, поліпшить взаємодію бізнесу та держави, є обрання професійних і доброчесних керівників контролюючих органів, а саме Держпродспоживслужби, податкової та митної служб України.

«Ми це сьогодні обговорювали з бізнес-спільнотою, це наше спільне прохання до Кабінету Міністрів України – обрати керівників цих органів. Вони мають формувати політику, взаємодіяти з бізнесом, забезпечити, щоб легальний бізнес відчував себе в безпеці. Прогалини в адмініструванні, а також недосконала діяльність контролюючих органів напряму впливають на умови ведення бізнесу в державі та призводять до різного роду порушень із їхнього боку. У результаті втручання правоохоронців у діяльність суб’єктів господарювання вже в межах досудового розслідування. Про це ми також говорили на зустрічі з бізнесом. Ми ухвалили спільне рішення: звернутися (до Кабміну – ред.) щодо призначення цих керівників. І для продовження нашого діалогу з бізнес-спільнотою домовилися запровадити зустрічі кожні три місяці за координації Ради бізнес-омбудсмена», – сказав Андрій Костін.

Роман Ващук заявив, що Рада бізнес-омбудсмена може стати майданчиком для спільного діалогу: «Важливою є тема пропорційності та передбачуваності. Коли приймаються рішення правоохоронними органами, досудового розслідування, прокуратурою тощо, потрібно, щоб вони були пропорційними до того, що відбувається. Щоб не було цього сприйняття селективної справедливості, яке, на жаль, останніми тижнями розповсюдилося. Дійсно, потреба, щоб були чітко визначені керівні ролі в державному управлінні, зокрема в тих, які найчастіше спілкуються з бізнесом – це податкова, митниця, Держпродспоживслужба. Важливо, щоб кожен на своєму місці виявляв управлінську розсудливість, щоб було справедливе та розумне адміністрування».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати