19 серпня 2020, 14:09

Кабмін ліквідував Інспекцію з питань підготовки та дипломування моряків

Прес-служба Мінінфраструктури

Сьогодні, 19 серпня, на своєму засіданні Уряд схвалив Постанову Кабінету Міністрів України "Деякі питання підготовки та дипломування моряків".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінінфраструктури розробило законопроект, який встановлює рівноправний доступ до послуг з перевезення".

Про це повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

Зазначається, що постановою повністю передаються функції з питань дипломування моряків до Морської адміністрації, а також запускається процес ліквідації Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків та її представництв (філій, відділень). Дані зміни є першим кроком у спрощенні системи підготовки та дипломування моряків.

Спрощення також передбачає впровадження зручних цифрових сервісів, зокрема, електронного кабінету моряка - sea.e-transport.gov.ua. Це дозволить унеможливити корупцію, а також звільнить моряків від посередників та необхідності особистої присутності. 

"Ми спрощуємо систему підготовки та дипломування моряків, щоб унеможливити корупцію, впровадити зручні цифрові сервіси та звільнити моряка від посередників під час проходження цих процедур. Першим нашим кроком є зменшення кількості органів, залучених до цього процесу. Ми передаємо функції Морській адміністрації та ліквідуємо інспекцію з питань підготовки та дипломування моряків. Вдячний членам Уряду за підтримку цього рішення", - зазначив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Зокрема, відповідно до прийнятої постанови, пропонується покласти на Морську адміністрацію повноваження з питань оцінки компетентності та дипломування моряків відповідно до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року, а саме:

- ведення єдиного Державного реєстру документів моряків;

- видачу послужних книжок моряка;

- видачу підтверджень визнання дипломів;

- атестацію інструкторів навчально-тренажерних закладів;

- створення державних кваліфікаційних комісій.

Так, проект постанови розроблений Міністерством інфраструктури задля приведення у відповідність актів КМУ з питань підготовки та дипломування моряків до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року, Кодексу торговельного мореплавства України та інших законів України.

Нагадаємо, Мінінфраструктури підготувало законопроект, який регламентуватиме роботу таксистів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати