21 березня 2022, 16:15

Гроші. Робота. Житло: як держава допоможе українцям

Урядовий портал

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував державну програму допомоги українцям, що постраждали від війни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Перше. Гроші. Держава виплатить кожному переселенцю в Україні мінімальну грошову щомісячну допомогу в сумі 2 тис. грн. Виплата здійснюватиметься через Дію, на картку в банку. Без зайвих паперів, без бюрократії. 

Також 3 тис. грн будуть виплачені на кожну дитину, яка через війну вимушено переїхала в більш безпечні регіони.

Друге. Робота. Уряд розпочинає програму працевлаштування всіх переселенців. Для цього держава починає виплати тим роботодавцям, які беруть на роботу переселенців з постраждалих регіонів.

6500 грн за кожного працевлаштованого. Ці кошти роботодавці будуть витрачати на оплату праці таких працівників.

Третє. Житло. Тиждень тому Уряд вже прийняв рішення про механізм компенсації комунальних витрат громадам, які надають безкоштовний прихисток переселенцям у школах, садочках, будинках культури та комунальних установах.

Тепер Уряд доповнив програму, щоб компенсацію за комунальні платежі також отримували сім’ї, які приймають переселенців у себе вдома.

Всі ті, хто надав безкоштовний прихисток, отримуватимуть 450 грн в місяць за кожного, кому допомогли, на компенсацію комунальних послуг.

Всі три програми вже затверджено Урядом України. Їхня реалізація починається вже сьогодні, 21 березня, з реєстрації тимчасових переселенців територіальними громадами та ЦНАПами.

З 30-го березня запрацює реєстрація через Дію.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати