За даними Мінагрополітики, 15,5 млн гривень виплатили ще чотирьом агропідприємствам у межах урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу єРобота. Гроші будуть спрямовані на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства, повідомила пресслужба Апарату ВРУ.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Переваги програмного РРО у порівнянні з апаратним".
Загалом за 2023 рік 120 господарств отримали державну допомогу на суму 492,2 млн гривень на розвиток садів і теплиць. Зокрема, на сади виплачено 393,5 млн гривень 101 господарству. Ще 19 отримали 98,7 млн гривень – на теплиці.
Як зазначається, з початку дії програми виплачено 541,3 млн гривень 129 суб’єктам господарювання. Зокрема, майже 428,5 млн гривень отримали 108 господарств на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства та 112,7 млн гривень – 21 підприємство на теплиці. Повністю цього року виплатили гранти 99 господарствам.
Також 27.10.2023 Уряд схвалив постанову №1125, підготовлену Мінагрополітики, яка вдосконалює механізми надання грантів на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства. Згідно з постановою, вносяться такі зміни:
- щодо кількості працівників для отримання гранту на розвиток теплиць. Норму про створення "не менше 14 місць робочих місць на один гектар" змінено на "не менше 4 постійних та 10 сезонних". Період працевлаштування сезонних робітників повинен складати не менше 8 місяців протягом року;
- додано норму, якою зазначено обов’язкову виплату мінімальної заробітної плати;
- з метою ефективного використання бюджетних коштів скорочено список областей для вирощування мигдалю. Одеську область визначено оптимальною за природно-кліматичними умовами.