03 червня 2015, 9:39

ГПУ відстояла майнові права держави на Вільногірський гірничо-металургійний комбінат

Прес-служба Генеральної прокуратури України

Органи прокуратури запобігли незаконній передачі в користування ПрАТ «Юкрейніан Кемікал Продактс» цілісного майнового комплексу Вільногірського державного гірничо-металургійного комбінату вартістю понад 430 млн грн, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, у 2004 році Фонд державного майна України передав указаному товариству (попередня назва – ЗАТ «Кримський титан»), яке ЗМІ повязують із бізнесменом Д. Фірташем, цілісний майновий комплекс в оренду.

Після закінчення терміну договору оренди Фонд повідомив товариству про небажання продовжувати його дію в зв’язку із намірами держави самостійно використовувати власне майно. У подальшому майно комбінату було закріплено за державним підприємством «Об’єднана гірничо-хімічна компанія».

Незважаючи на те, що держава не відмовлялася від свого права власності, а лише надала майно в тимчасове користування ПрАТ «Юкрейніан Кемікал Продактс», останнє намагалося зобов’язати Фонд державного майна України передати це майно комерційній структурі на новий строк, у зв’язку з чим подало відповідний позов.

З метою захисту інтересів держави прокурор вступив у розгляд справи. Судами першої та апеляційної інстанцій у задоволенні позову товариства було відмовлено. Однак ПрАТ «Юкрейніан Кемікал Продактс» оскаржило судові рішення до Вищого господарського суду України.

Суд касаційної інстанції, погодившись із доводами прокурора Генеральної прокуратури України, який брав участь в судовому засіданні, у задоволенні касаційної скарги господарюючого суб’єкта відмовив, а судові рішення залишив без змін, захистивши тим самим законні майнові інтереси держави.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати