25 червня 2021, 16:42

Голова Ради суддів України звернувся до Президента з проханням призначити суддів

Пресслужба РСУ

Голова Ради суддів України Богдан Моніч офіційно звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням призначити суддів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Києві відбулося засідання Ради суддів України: що обговорювали"

Про це повідомляє пресслужба РСУ.

"На даний час у деяких судах у зв’язку з закінченням повноважень суддів, необранням суддів безстроково, не складенням суддями присяги, судочинство здійснюється на грані припинення. Зазначене призводить до дестабілізації діяльності судової влади, руйнує сподівання суспільства на ефективність її діяльності", - наголосив Голова Ради суддів України.

На його переконання такі явища становлять загрозу утвердженню в Україні принципу верховенства права, підривають основи правопорядку в державі, завдають непоправної шкоди авторитету України на міжнародній арені.

Крім того, така ситуація призводить до погіршення оперативності та якості розгляду судових справ, знижує рівень захисту прав і свобод людини і громадянина, у зв’язку з чим виникають серйозні проблеми із забезпеченням реалізації принципу доступності людей до суду та забезпечення їх права на вирішення судом справи упродовж розумного строку.

"Враховуючи викладене, а також потребу у заповненні вакантних посад суддів з метою забезпечення належного рівня судочинства, прошу Вас із розумінням поставитись до вирішення вкрай важливої для правосуддя проблеми та розглянути питання про видачу відповідних Указів про призначення на посади суддів кандидатів, щодо яких Вищою радою правосуддя були внесені відповідні подання", - зазначив у зверненні Богдан Моніч.

Одночасно він попросив Президента України надати Раді суддів України інформацію про загальну кількість нерозглянутих подань Вищої ради правосуддя про призначення кандидатів на посади суддів, які були внесені Президенту України.

Голова Ради суддів України також звернув увагу, що відповідно до частини першої статті 128 Конституції України, призначення на посаду судді здійснюється Президентом України за поданням Вищої ради правосуддя в порядку встановленому законом. Частиною другою статті 80 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що Президент України видає указ про призначення судді не пізніше тридцяти днів із дня отримання відповідного подання Вищої ради правосуддя.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати