23 жовтня 2020, 18:53

Голова КСУ зустрівся з Головою Місії ОБСЄ зі спостереження за місцевими виборами

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

У Конституційному Суді України 23 жовтня відбулася онлайн-зустріч Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького з Головою Місії Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ зі спостереження за місцевими виборами в Україні Інгібйорг Сольрун Гісладоттір.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Представники Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні відвідали КСУ".

На зустрічі йшлося про основні аспекти місцевих виборів в Україні, що відбудуться 25 жовтня, та про те, як триває виборча кампанія.

За словами Голови КСУ нинішня виборча кампанія проходить у дещо напружених умовах через пандемію, водночас він висловив сподівання, що волевиявлення громадян пройде чесно та прозоро з дотриманням усіх прав учасників виборчого процесу та відповідатиме міжнародним стандартам проведення демократичних виборів.

cb6a1195 Під час заходу Голова Місії підкреслила важливість міжнародного спостереження за виборами та розповіла про роботу місії. Сольрун Гісладоттір зазначила, що до її основного складу входять 16 експертів, що перебувають в Києві, а також 66 довгострокових спостерігачів, розміщених в міжнародних групах у всій країні.

Спостерігачі будуть уважно стежити за основними аспектами виборів та інформуватимуть суспільство і ЗМІ. Під час своєї роботи місія опублікує попередній звіт та поінформує громадськість та медіа про перебіг спостереження за виборами. Після закінчення виборчого процесу місія надасть оцінку та остаточний звіт.

У контексті розмови Голова Суду наголосив, що Конституційний Суд України не є суб’єктом виборчого процесу, проте розглядає питання, які стосуються політичних, зокрема, виборчих прав.

За його словами, з 1998 року Конституційний Суд України ухвалив близько 20 рішень та надав 2 висновки з питань, що стосуються виборчого процесу.

Під час зустрічі співрозмовники обговорили й інші актуальні питання та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.

У заході також взяли участь керівник Секретаріату Конституційного Суду України Віктор Бесчастний, юридичний аналітик Місії Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ зі спостереження за місцевими виборами в Україні Єлена Ковальова та політичний аналітик Місії Дімаш Алжанов.

Нагадаємо, КСУ ухвалив рішення у справі за скаргами громадян про Нацполіцію.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати