24 вересня 2020, 13:27

Голова КСУ vs НАЗК: ОАСК задовольнив заяву про забезпечення позову

Прес-служба ОАСК

Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши у судовому засіданні клопотання про забезпечення адміністративного позову поданого Головою Конституційного Суду України, ухвалив – частково його задовольнити, оскільки, невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача.

Читайте також: "Оскарження призначення Мальованого головою Держекоінспекції – ОАСК відкрив провадження у справі"

Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

Зокрема, суд зупинив дію припису, що винесений Голові Конституційного Суду України, у якому НАЗК вимагало, аби Суд надав копії повідомлень про конфлікт інтересів суддями КСУ у період з 01 січня 2019 і до тепер. На думку позивача, вимога про надання такої інформації щодо усіх суддів КСУ, за відсутності фактичних підстав для її отримання, є прихованою формою впливу на весь склад суду.

Наразі ОАСК в порядку спрощеного позовного провадження розглядає адміністративний позов Голови КСУ до Національного агентства з питань запобігання корупції. Як відомо, позивач просить суд визнати неправомірними дії Голови НАЗК по внесенню йому припису, датованого 03 вересня 2020, а сам припис – протиправним і скасувати його.

Окрім цього у позовних вимогах також зазначено - визнати неправомірними дії в.о. керівника відповідного Департаменту НАЗК по направленню даного запиту до Конституційного Суду України, а запит – необґрунтованим. Також позивач в адміністративному позові просить ОАСК зобов’язати Голову НАЗК вжити заходів щодо негайного розміщення на офіційному вебсайті Агентства спростування оприлюдненої інформації про те, що Конституційний Суд України відмовився надати НАЗК інформацію щодо повідомлень про конфлікт інтересів у суддів Суду.

Нагадаємо, в ОАСК встановлено карантинні обмеження.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати