12 вересня 2019, 11:26

Голова ДПС прокоментував ухвалення закону щодо зменшення тиску на бізнес

Голова Державної податкової служби Сергій Верланов прокоментував ухвалення Верховною Радою України Закону №1080 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нова робота НАЗК: Рада прийняла за основу ще один законопроект".

Зокрема, на своїй сторінці у Facebook він зазначив, що ст. 205 "Фіктивне підприємництво" була виключена з КК України. "Ця стаття була потужним засобом в арсеналі недобросовісних податківців та силовиків, які використовували її для створення тиску на підприємців. Водночас вона не забезпечувала ефективного механізму боротьби з недобросовісними платниками податків - "фіктарями"", - розповів він.

Крім цього, було підвищено поріг кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків. Іншими словами підприємці, що вчасно не сплатили податки в розмірі до 2 881 500 грн, вже не будуть піддані негайному кримінальному переслідуванню зі всіма сумними наслідками.

На думку пана Верланова, це перший крок до того, щоб забути про "маски-шоу", безпідставні обшуки, вилучення документів та майна у підприємців.

"У той же час це не означає, що новою Податковою службою не застосовуватимуться адміністративні інструменти для забезпечення справжності нарахувань податків. Але це робитиметься у цивілізований спосіб без надмірного застосування сили", - зауважив Голова ДПС.

Водночас у Facebook зазначають, що слід негайно ввести відповідальність за фінансове шахрайство:

(для перегляду натисніть на зображення)

По Верланову

Нагадаємо, в Україні хочуть уточнити положення про оподаткування операцій фінансового лізингу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати