07 червня 2023, 12:43

Гетманцев: НБУ вирішить проблему комісій, які обмінники беруть за прийом "зношених купюр"

Національний банк України вирішить, що робити із запровадженою додатковою комісією за обмін незначно "зношених" купюр. Про це у своєму Telegram-каналі написав голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Читайте також: "НБУ рекомендував банкам враховувати факти включення їхніх клієнтів до санкційних списків іноземних держав".

6 червня він звернувся до валютних обмінників (у тому числі банків) щодо додаткової комісії за обмін "зношених" купюр, серед яких зношеними вважаються навіть "помʼяті або з малесенькими цяточками у куточку".

"Друзі, розумію, можливо в пошуку додаткової маржинальності, ви трошки забулися і забули, що в країні війна... Оця цяточка може вам надто дорого коштувати. Якщо точніше – ліцензію. Нацбанк вже займається цією проблемою. А громадян прошу повідомляти мені в Telegram-канал про факти безпідставної відмови від обміну валют та/або вимагання обмінниками додаткових комісій"– написав Гетманцев.

Гетманцев обмінники

Уже сьогодні, 7 червня, він заявив, що "шокований масовістю звернень щодо додаткових комісій при обміні валюти, безпідставно кваліфікованої обмінниками як зношена": "Менш ніж за добу понад 400. Велика кількість скарг стосується і порушень із боку державних банків. Поряд із цим більша кількість скарг на нелегальні обмінники (увага МВС!). Обговорили з керівництвом Нацбанку".

Данило Гетманцев зазначив, що держбанки та фінансові компанії незабаром отримують жорсткі попередження про неприпустимість такої поведінки.

"Для тих, хто не зрозуміє – за попередженнями підуть санкції", – написав він.

Гетманцев обмінники-1

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати