Для створення першої черги мережі реабілітаційних центрів для поранених військових Фонд держмайна пропонує використати майно профспілок, яке повертається у власність держави за судовими рішеннями, а також санаторії та оздоровчі комплекси (крім дитячих та спеціалізованих), що знаходяться у сфері управління ФДМУ, МОЗ, Мінсоцполітики, НАНУ, Міноборони та інших державних установ.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Уряд виділив субвенцію на функціонування судово-медичних служб: деталі"
Про це повідомляє пресслужба ФДМУ.
Зазначається, що на сьогодні у держвласність вже повернуто 88 об’єктів, які раніше належали профспілкам, але були “виведені” в приватну власність незаконним шляхом, серед них — 33 санаторно-оздоровчого профілю. Зокрема, 16 закладів знаходяться на підконтрольній території і повністю придатні для цілей реабілітації. Всі вони локалізовані переважно в областях, що належать до рекреаційних зон України (Львівська, Івано-Франківська, Одеська, Київська, Вінницька, Чернівецька обл.), і на їхній базі можна побудувати мережу центрів.
“Загалом державних санаторно-курортних та оздоровчих закладів, які залишились у спадок від радянського союзу профспілкам, більше тисячі. У разі вирішення питання передачі їх в управління ФДМУ, ми зможемо покрити значну частку потреб у розміщенні реабілітаційних центрів для ветеранів та членів їхніх родин”, — говорить Юрій Чердинцев, директор Департаменту управління державними підприємствами ФДМУ.
Крім того, для створення мережі можна задіяти ще 47 об’єктів санаторно-оздоровчого профілю, які знаходяться в управлінні ФДМУ та інших державних установ. Вони розташовані в семи областях України, більшість — в Одеський, Київській та Львівській.
Також до сфери управління Фонду передано 17 протезно-ортопедичних державних підриємств, з яких у 9-ти є можливість надавати послуги з реабілітації:
-
Державне некомерційне підприємство «Український науково-клінічний центр протезування та реабілітації» (180 ліжкомісць);
-
«Дніпровське КЕПОП» (32 ліжкомісця);
-
«Вінницьке КЕПОП» (30 ліжкомісць);
-
«Хмельницьке ДЕПОП» (18 ліжкомісць);
-
«Київське КЕПОП» (25 ліжкомісць);
-
«Одеське КЕПОП» (24 ліжкомісця);
-
«Полтавське КЕПОП» (24 ліжкомісця);
-
«Миколаївське ДЕПОП» (12 ліжкомісць);
-
«Житомирське ДЕПОП» (12 ліжкомісць).
За даними МОЗ на сьогодні для задоволення потреб ветеранів та членів їхніх родин у реабілітаційних послугах потрібно створити щонайменше 6 000 ліжкомісць.