26 квітня 2022, 14:47

Європарламент ухвалив резолюцію щодо захисту дітей та молоді з України, які рятуються від війни

Пресслужба Уповноваженого ВРУ з прав людини

Депутати Європарламенту закликають надати можливість безпечної евакуації та допомогу дітям, які втікають від війни в Україні, а також тим, які не можуть виїхати і перебувають в окупованих населених пунктах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як не стати жертвою торгівлі людьми: роз'яснення для тих, хто виїхав за кордон"

У резолюції наголошується, що реєстрація дітей, які прибувають до країн ЄС, є основою до запобігання ризику торгівлі людьми та незаконного усиновлення.

Європарламент рекомендує, щоб працівники органів захисту дітей були присутні на кордонах для того, щоб мати можливість швидко і точно ідентифікувати вразливих дітей, зафіксувати їх особу та національність, а також їхні особливі потреби. 

Крім того, в рамках національних систем захисту дітей українським дітям мають бути забезпечені психосоціальна підтримка, підтримка материнського здоров’я, захист від гендерного насильства, допомога у розшуку сім’ї та підтримка у воз’єднанні сім’ї

Дітям без супроводу та дітям, які перебувають у закладах цілодобового перебування, повинен бути призначений опікун. Служби захисту дітей у країні перебування повинні постійно контролювати самопочуття та місце перебування дітей після прибуття в ЄС, зазначається у резолюції.

Країни, які приймають дітей з України, мають забезпечити їм такий самий доступ до освіти та медичних послуг, як і для інших дітей у країнах, наполягають депутати Європарламенту. 

Євродепутати закликають країни ЄС найбільш ефективно використовувати кошти ЄС для підтримки соціально-економічної інтеграції тих, хто шукає прихисток, та захисту їх від дискримінації та соціального відчуження. При необхідності слід надати додаткові ресурси, зазначається в резолюції.

Депутати Європарламенту наголошують: «Кожна дитина має право на захист від насильства, експлуатації та жорстокого поводження», закликаючи країни ЄС захистити дітей від ризику торгівлі людьми, незаконного усиновлення та інших видів насильства.

Із повним текстом резолюції Європарламенту можна ознайомитись за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати